Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Login Form

 Ani chladné podzimní ráno nás 7. října neodradilo od vycházky do parku, kde na nás čekala už zmiňovaná výstava na stromech o podmínkách pěstování kakaa a čtyři stanoviště s aktivitami pro děti I. stupně na téma stromy a příroda kolem nás. Žáci II. stupně stihnou výstavu s výukovou lekcí o důstojných pracovních podmínkách absolvovat s vyučujícími v hodinách přírodopisu. 


DSCN2486

 V pátek jsme s dětmi 6. ročníku nainstalovali v parku výstavu na stromech - Cena kakaa o pracovních podmínkách pěstitelů. Děti plakáty nejdříve podlepily kartonem, přivázaly provázky a vyvěsily výstavu v parku. Většina plakátů bez větší úhony přežila sobotní déšť, některé by stačilo poopravit a dál mohly sloužit jako osvětová kampaň i výuková pomůcka.

To se však někdo v neděli rozhodl překazit a kolem 14. hodiny výstavu zničil. Zřejmě nenašel lepší způsob seberelizace a ani nepřemýšlel nad vynaloženým časem a úsilím dětí, které výstavu připravily. 

 


vystava FB cover udalost 2019

Podmínky panující na kakaových plantážích na Pobřeží slonoviny (Côte d′Ivoire) přibližuje výstava pod širým nebem nazvaná CENA KAKAA, která bude od 5. do 12. října 2019 k vidění v Uherském Ostrohu v parku na ulici Svobodova.

Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening na podporu důstojné práce. Autorem fotografií je Stanislav Komínek z organizace Fairtrade Česko a Slovensko.


Strana 1 z 21

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02logo Zlinsky krajNPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME