Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

havran logo

V úterý 12. února proběhl již 15. ročník pěvecké soutěže ZLATÝ HAVRAN. Sešlo se celkem 42 zpěváků, kteří soutěžili v sedmi kategoriích.

A jak to všechno dopadlo?

Vítězem se stal snad už jen ten, kdo se zúčastnil. Ale přece jenom jména těch nejlepších.       Z prvních tříd je to Nicol Jirásková, z druhých Ondřej Habanec, třetí třídy mají svého vítěze Evu Zajíčkovou, čtvrté pak Mikuláše Paluříka. Z pátých tříd zaujal porotu Dominik Kovařík, z šestých tříd pak Victoria Hradilová. V poslední kategorii si své prvenství vyzpívala Kristýna Turčinová. Všem zpěvákům blahopřejeme, a protože vítězové nás budou reprezentovat na přehlídce dětských zpěváčků lidových písní Ostrožský skřivánek, budeme jim držet palce. 

Letošní "Havran" se vydařil i díky našim sponzorům, kteří poskytli zúčastněným ceny. Děkujeme tedy paní učitelce Maršálkové za krásné medaile v podobě havrana, Městskému úřadu za drobné reklamní předměty, manželům Procházkovým, firmám FORTEL, COFFEE DREAM, Zdeněk Kunovjánek DROSTAV, paní Břečkové a Čechové. V neposlední řadě děkujeme také porotě za objektivní hodnocení, a také divákům a kamarádům, kteří přišli podpořit mladé zpěváky. Příští rok se těšíme se všemi zpěváky nashledanou.

Foto z této soutěže najdete na webových stránkách ZŠ.

Andrea Kunovjánková a Jitka Zajíčková


Tabulka vítězů:

1. kategorie 2. kategorie 3. kategorie 4. kategorie
1. Jirásková Nicol 1.B 1. Habanec Ondřej 2.A 1. Zajíčková Eva 3.A 1. Paluřík Mikuláš 4.B
2. Mazurová Emily  1.B 2. Kovaříková Markéta 2.A 2. - 2. Procházka Václav 4.B
3. Klaudová Karolína 1.B 3. Hýlová Žaneta 2.A 3. -     Procházková Kateřina 4.B
       3. Procházková Michaela 4.B
          Strachotová Simona 4.B
       
5. kategorie 6. kategorie 7. kategorie  
1. Kovařík Dominik 5.A 1. Hradilová Victoria 6.B 1. Turčinová Kristýna 8.  
2. Zajíčková Jana 5.A 2. Miková Anastasie 6.A 2. Baruš Dominik 7.B  
3. Vojtěšková Kristýna 5.A 3. - 3. -  

 

Foto z této soutěže najdete zde.

    Recitační soutěž – Školní kolo 2018/2019

hurá

42 ostrožských žáků se 14. února rozhodlo zúročit své nadání, píli a lásku k mluvenému projevu. Sólový přednes má v naší škole dlouholetou tradici a stále se těší zájmu žáků, hlavně těch z nižších ročníků. Šestičlenná porota v úvodu přivítala 8 odvážlivců z 1. třídy (0. kategorie). Úzkost a strach je opustily během několika prvních veršů. Zkušenější druháci a třeťáci (1. kategorie) tvořili letos nejpočetněji zastoupenou skupinu. Bezprostřednost, talent, odvaha a chuť soutěžit z 23 recitátorů přímo sršela. Proto v této početné kategorii porota ocenila i další šikovné sólisty za výrazný přednes a osobitý projev. Milým a přirozeným projevem překvapilo 5 žáků z druhé kategorie (4. a 5. ročník). Vyzrálost je zřejmá u žáků z vyšších ročníků. Přes velké vytížení v ostatních předmětech se přece jen našlo v naší škole pět zájemců o literaturu a zodpovědně se připravovali na recitační soutěž. 3. kategorii úspěšně reprezentoval Lukáš Navara z 6.A a Natálie Vávrová z 6.B. Aneta Machálková a Kristýna Turčinová, obě žákyně z osmého ročníku, poměřily se ctí své síly ve čtvrté kategorii          s ostříleným Markem Pospíšilem a Annou Husákovou z 9. ročníku. Velmi si vážíme a děkujeme všem našim laskavým sponzorům za podporu a vstřícnost: p. Lekešovi, p. Matúšů, Ing. Opavskému, Městskému úřadu Uh. Ostroh, Ing. Matějíkové, YARO UH, s.r.o. 

Velký dík patří i všem učitelům a žákům za přípravu, rodičům za trpělivost, paní uč. Maršálkové za medaile.

Naši vítězové porovnají svůj um se svými vrstevníky z okolních škol v okrskovém kole na DDM Pastelka. Postupujícím žákům držíme palce a přejeme hodně štěstí.                                                    

                                                                                                                                                           Mgr. Ludmila Kašpárková    

                                                                                                      

 

Logo PUOB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uherský Ostroh 15. 1. 2019                                                                            

Přírodní učebna Otakara Borůvky vyláká děti do přírody        

Základní škola v Uherském Ostrohu za podpory zřizovatele školy Města Uherský Ostroh zahájila realizaci projektu s názvem Přírodní učebna Otakara Borůvky.

Škola zakoupila 17 párů běžeckých lyží a bot

 

Běžky už dávno nejsou žádným mučicím nástrojem. Moderní běžky, které zakoupila naše škola, jsou vybaveny vázáním s nášlapným systémem a skluznicí se šupinkami, které zvládají téměř 90% sněhových podmínek.

Jako první je letos mohou vyzkoušet žáci sedmých tříd, kteří se zúčastní lyžařského výcviku. Budou tak poznávat krásy Jeseníků nejen na svahu, ale i po běžkařských trasách.

Celý běžkařský set bude možno zapůjčit žákům naší ZŠ na celý (týdenní) lyžařský kurz na základě kauce 1 000 Kč, z níž bude po ukončení kurzu vráceno (za předpokladu, že nebude běžkařský set zničen či nadměrně poškozen) 700 Kč. Půjčovné celého běžkařského setu na celý lyžařský kurz tak činí 300 Kč.

DSC 0008

Vážení rodiče,

 

zveme Vás na setkání a přednášku na téma 

Kariérové poradenství

 

Kde: v budově ZŠ Uh. Ostroh, v 9. třídě (vstup hlavním vchodem do školy)

Kdy: ve čtvrtek 24.12019 od 16.00 hodin

 

 

Rádi bychom Vám:

o pomohli orientovat se v nabídkách dalšího vzdělávání pro Vašeho syna nebo dceru,

o ukázali možnosti, jak pro ně vybírat vhodný obor,

o a společně prošli postup při vyplňování přihlášek k dalšímu studiu.

 

Přednášku povede lektor RNDr. Karel Šuranský, který se zabývá vzděláváním dětí a dospělých.

 

 

Termín podání přihlášek na školy se blíží (do 1.3.2019). Věříme, že toto setkání Vám přinese užitečné informace v pravý čas.

 

 

RNDr. Karel Šuranský                                                                                                    Mgr. Petr Bělohrad

             lektor                                                                                                                             ředitel školy

 

 

V Uh. Ostrohu 8. ledna 2019.

Strana 1 z 13

Free Joomla! template by L.THEME