Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

PROJEKTOVÉ DOPOLEDNE V PŘÍRODĚ

IMG 5173Nezvykle přívětivého podzimního počasí jsme se žáky 7. ročníku využili k návštěvě Včelařského arboreta v Ostrožské Lhotě, kde nás čekal workshop s názvem „Život včel – život lidí“ v rámci programu PpP podpora mimoškolních aktivit škol.

Přivítal nás pan Miloš Valenta s poutavým vyprávěním o životě i chovu včel. O tom, jaké produkty od včel člověk od pradávna získává a využívá a naopak, jak bychom my mohli přispívat k zachování přírodní rovnováhy a pomáhat např. výsadbou medonosných rostlin k přežití probíhajících klimatických změn.

Nechyběla ochutnávka různých druhů medu a opékání špekáčků na svačinku. S poděkováním za příjemné dopoledne a zajímavé informace jsme nasedli na kola a šlapali k Ostrohu, kde nás čekalo ještě jedno zastavení.

Právě probíhající výstavu na stromech v ostrožském parku s názvem „Fajront – konec šichty“ jsme využili k rozvinutí debaty o měnících se klimatických podmínkách, o tom, jak k nim přispívá lidská činnost a jaké budeme muset řešit důsledky. Dvojice žáků studovaly informace z jednotlivých panelů výstavy týkající se transformace energetického průmyslu a související dopady na pracovní příležitosti lidí pracujících v tomto odvětví. Skupinky na závěr prezentovaly získané poznatky před svými spolužáky. 

Více ve FOTOGALERII

 

IMG 5194

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME