Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

VÝSTAVA NA STROMECH 7. - 14.10.2023

vystava na stromech 2023 fajront uvodni fotoFajront: Konec šichty!

Výstava na stromech v parku ul. Svobodova, Uherský Ostroh

O čem to tentokrát bude?

Klimatická krize s sebou přináší velké změny. Někoho čekají změny větší, někoho menší. Zásadní proměnu čeká zejména fosilní energetika. Ne vždy si však uvědomujeme, že se tato změna velmi těsně týká pracujících v těchto sektorech a následně regionů, které jsou na energetický sektor úzce navázány. Na práci, lidské životy i regiony taková změna může dopadnout drasticky, proto je žádoucí, aby byla taková transformace spravedlivá. A to není snadné. Jak takovou spravedlivou, sociálně a environmentálně citlivou, transformaci provést? A jak se v tom celém vlastně zorientovat a čím si můžeme být jistí už dnes?

Tím provází letošní Výstava na stromech, která se věnuje spravedlivé transformaci při změně klimatu. Ta neprobíhá odděleně, ale za stále se měnících podmínek v naší společnosti, jednou z mnoha výzev a proměn je dnes například pokrok v umělé inteligenci. Výstavu proto doprovodí vizuální fotografie vytvořené umělou inteligencí.

Výstavu letos koordinuje organizace NaZemi a je realizována v rámci projektu Budoucnost práce v nízkouhlíkové ekonomice: Perspektivy spravedlivé transformace české energetiky (POSTWORK), který je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA.

Současně si v parku můžete prohlédnout vybrané a oceněné výtvarné práce dětí ze soutěže "Stromy a my" pořádané DDM Pastelka.

TISKOVÁ ZPRÁVA AUTORŮ VÝSTAVY

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME