Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

"CHCI SE UMĚT BRÁNIT"

EKWG2333 kopie 

Cílem projektu „CHCI SE UMĚT BRÁNIT“ je realizace kurzu reálné sebeobrany pro žáky II. stupně. Žáci se seznámí se základními principy bezpečného chování, získají schopnost vyhodnotit a správně vyřešit krizovou situaci a naučí se ovládat praktické prvky fyzické sebeobrany. Současně se zvýší zájem o aktivní přístup k pohybu, zdravý způsob života a vhodné trávení volného času.

 

Logo Zlínský kraj JPG černé

 

V současné době, kdy se ve společnosti můžeme setkat se zvyšující se mírou agresivity, nepřiměřenými reakcemi na krizové situace a velký tlak stresových podnětů, cítíme potřebu klást důraz na přirozený rozvoj fyzické kondice našich dětí, ale také na zvýšení jejich vlastní sebedůvěry a pocitu bezpečí. Zážitkové kurzy reálné sebeobrany poslouží jako významný prvek prevence různých sociálně-patologických jevů v podobě šikany, zneužívání a sexuálního násilí. Žáci se naučí, jak se kritickým situacím vyhnout, vybojovat je a přežít, pokud nastanou. Naučí se ochránit sebe a své blízké, ale i zasáhnout a zachraňovat životy, ve chvíli, kdy je něčí osud v jejich rukou.

Kurz sebeobrany letos v červnu absolvovali žáci 6. - 9. ročníku, ve skupinách rozdělených podle věku a pohlaví, aby byla zajištěna bezpečnost, dostatečná intenzita a soukromí. Každý žák absolvoval 4 hodiny teoretické i aktivní praktické výuky reálné sebeobrany rozdělené do dvou denních bloků pod vedením zkušených lektorů systému SORUDO.

„Hodiny byly poučné a přínosné, dobře pochopitelné a srozumitelné. Umíme teď základy sebeobrany a aspoň víme, jak se zachovat v nepříjemných situacích.“ poznamenaly k projektu žákyně 9. ročníku.

Naším cílem je začlenit kurzy s podobným zaměřením do systému dlouhodobé komplexní primární prevence. Rádi bychom pokračovali touto cestou i v dalším školním roce.

FOTOGALERIE I               FOTOGALERIE II               FOTOGALERIE III

 

Projekt „CHCI SE UMĚT BRÁNIT“ je spolufinancován Zlínským krajem a Nadací NFG.

Logo Zlínský kraj JPG bílé

NFG

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME