Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Připoj se, DARUJ HODINU! HODINU PRO ZEMI!

 

LOGO HZ 2023

Už tuto sobotu 25.3.2023 od 20.30 do 21.30 hodin se koná významná akce pro naši Zemi - HODINA ZEMĚ. Je čas zamyslet se, jestli se změna klimatu opravdu nedotýká každého z nás a jestli se jako jednotlivec můžu se svou rodinou nějak zapojit a pomoci zpomalit tento jev. Stačí na hodinu zhasnout světla, televizi, vypnout mobil, počítač, nabíječky a strávit příjemnou černou hodinku s rodinou při svíčkách. Pojďte s námi obdarovat naši Zemi!

 

Nemusí zůstat jenom u jedné hodiny, energii a přírodní zdroje, aby nevznikal nadbytečý oxid uhličitý, můžeme při každodenních činnostech. Např. zařadit do jídelníčku více bezmasých jídel, používat hromadnou dopravu, pokud je to možné, kupovat produkty od lokálních prodejců, omezit spotřebu, třídit odpad nebo jen vytahovat nabíječky ze zásuvky.

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce, jejímž cílem je atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Hodina Země povzbuzuje jednotlivce, obce a organizace k zhasnutí světel na dobu jedné hodiny od 20.30 do 21.30. Akci vymyslel Světový fond na ochranu přírody (WWF). První ročník se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii. Na hodinu tehdy zhasla světla na slavné budově australské opery, do kampaně se zapojily více než 2 miliony lidí.Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v měsíci březnu. Od roku 2010 se koná i v České republice, kde ji koordinuje Ekologický institut Veronica.

WEB HODINY ZEMĚ

VIDEO HODINA ZEMĚ

PLAKÁT HZ 2023

 

 

 

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME