Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KPBI - celostátní soutěž o nástrahách na internetu

        KPBI 2023 web

     Žijeme v době, kdy je užívání internetu dětmi prakticky nevyhnutelné. Internet nabízí nejen dětem a mladým lidem, ale i dospělým úžasné příležitosti objevování, komunikace a tvorby. Při používání internetu existují však také rizika a je třeba s nimi počítat. Internet představuje jakési otevřené okno do světa, může obsahovat i materiál, který není vhodný pro děti a proto se žáci v hodinách informatiky věnují i problematice rizikového chování ve virtuálním světě, zásadám bezpečného pohybu v kyberprostoru.

Své znalosti a vědomosti z této oblasti si mohli otestovat v rámci celostátní online soutěže zaměřené na rizikové chování na internetu, nazvané„Kraje pro bezpečný internet – KPBI“, do které se zaregistroval 43 456 žáků z celé republiky. Celá soutěž je rozdělena na dvě kategorie podle věku soutěžících, v obou kategoriích žáci řeší 20 otázek základního kvízu, po úspěšném zvládnutí všech 20 otázek postupují do části nazvané „Kvíz Plus“, kde řeší náhodně vygenerovaných dalších 10 nových otázek ze sta možných. Všechny nástrahy soutěže nejlépe zvládl Tomáš Režňák ze 6.třídy a tím se jako jediný ze 184 soutěžících z naší školy (4. – 9. ročník) zařadil mezi tzv. „úspěšné řešitele“.  Z nejúspěšnějších soutěžících bude v   březnu po ukončení úvodního kola soutěže vybráno pět nejrychlejších řešitelů, kteří porovnají své vědomosti a znalosti v další části soutěže, krajském kole.

Tak mu držíme palce a děkujeme za úspěšnou repre školy.

Více informací o celé soutěži na webu www.kpbi.cz.

Seznam nejlepších řešitelů z každého ročníku v příloze. 

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME