Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Projekt POKOS zavítal i na Základní školu v Uh. Ostrohu

Vojáci z Krajského vojenského velitelství Zlín dorazili za dětmi 1. stupně Základní školy v Uh. Ostrohu, aby jim v rámci naplňování projektu Přípravy občanů k obraně státu (POKOS) předvedli praktické ukázky, jak se chovat při různých krizových situacích. 

Žáci se po třídách střídali na jednotlivých stanovištích, kde se hravou formou seznamovali s postupy, jak řešit mimořádné situace. 

Díky přítomnosti vojáků měly děti příležitost vyzkoušet si vojenský chemický oblek včetně ochranné masky bot a rukavic. Také si mohly potěžkat základní zbraně vojáka Armády ČR – maketu útočné pušky Bren 2, pistoli CZ 75 SP-01 Phantom a výstroj vojáka v poli, která mnohdy váží přes 20 kg. Další stanoviště bylo zaměřené na poskytování první pomoci, jako je masáž srdce a zástava masivního krvácení. Všichni si zároveň zopakovali důležité informace, které musí sdělit při telefonování na tísňovou linku. Velkou pozornost však upoutala vojenská vozidla Tatra 815 a nový terénní vůz Toyota Hilux. Zatěžkávací zkouškou jsme zjistili, že se do Toyoty vleze i celá třída. Na posledním stanovišti v tělocvičně si kluci a holky pořádně prověřili svou fyzičku na překážkové dráze, kterou už pomalu ale jistě vytlačily kolektivní sporty. Sice se při ní zadýchali, ale shodli se, že proběhnout tuto dráhu v plné polní musí být fakt „mazec“.

Děti se nakonec ještě dozvěděly, jaký je rozdíl mezi vojákem z po

volání a vojákem v aktivní záloze, do jejichž řad patří i tatínci některých žáků. A dnes už mnozí ví, že díky pravidelnému výcviku jsou jejich vzory schopni se aktivně a okamžitě zapojit do obrany státu.

Vojákům a „vojákyním“ moc děkujeme a budeme se těšit na příštVíce zde ve FOTOGALERI           

                         Mgr. Jitka Zajíčková1

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME