Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Projektový den ANTHROPOS

IMG 1261

 

Celé první pololetí se žákům 6. ročníku ve výuce prolínala témata vzniku Země, přírodních zákonitostí života, vývoje člověka a pravěké historie lovců a sběračů. Ve výtvarné výchově si dokonce děti s paní učitelkou Kolaříkovou vyrobily pravěkou jeskyni. Na konci ledna jsme v rámci mezipředmětových vztahů propojili tato témata z historie, zeměpisu, fyziky, přírodopisu, výtvarné výchovy a umění do projektového dne v Brně.

                Nejdříve děti absolvovaly lektorský program Pavilonu Anthropos Moravského zemského muzea, jehož expozice se věnují nejstarší historii lidstva, vzniku a vývoji člověka i počátkům umění a kultury. Problematika vývoje primátů a proces hominizace jsou znázorněny v dioramatech, trojrozměrných rekonstrukcích člověka v reálných velikostech, doplněných o fosilní nálezy kosterních pozůstatků, zbraní, nástrojů i šperků. Největším lákadlem byl mamut v životní velikosti a momentálně zde vystavený originál Věstonické venuše objevené Karlem Absolonem, která je nejstarší známou keramickou soškou na světě.

               Ke druhé části projektového dne nás přivítali odborníci na Vesmír prohlídkou aktuální hvězdné oblohy na Kraví hoře v Hvězdárně a planetáriu. V představení Hvězdný cirkus jsme se dozvěděli, jak uvnitř hvězd vznikají jednotlivé chemické prvky, které jsou součástí i našich těl, podívali se na zrození Sluneční soustavy i života na planetě Zemi.

FOTOGALERIE ZDE

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME