Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

SLÁVA, SLÁVA a zase SLÁVA!

škola foto letOslavili jsme 130. výročí naší základní školy.

  Třídenní maraton začal ve čtvrtek 20. října příjezdem našich přátel z partnerské školy ze Slovenska z Trenčianské Teplé. Autobus přivezl milé paní učitelky a 42 veselých a komunikativních dětí. Naši hosté si nejprve prohlédli Letecké muzeum v Kunovicích, poté krásy našeho města a večer už děti slovenské i ostrožské čekala v tělocvičně pořádná diskotéka. Během ní proběhl i přátelský turnaj ve stolním tenisu, kde se povětšinou našim žákům vyplatil každodenní přestávkový trénink.

                Páteční dopoledne bylo věnováno společným sportovním aktivitám. Důkladnou taneční pohybovou rozcvičkou děti rozehřála paní učitelka Gagová a pak už se sportovci rozběhli k jednotlivým disciplínám. Páté ročníky soupeřily ve vybíjené, starší chlapci i dívky ve florbalu a zároveň venku probíhal atletický trojboj (běh 60 m, skok daleký, hod míčkem). Ti nejlepší soutěžící odešli ověnčeni medailemi a všem byl odměnou kulturní program ve formě akademie žáků ZŠ.

               Na prknech pódia se účinkující mohli předvést hned dvakrát – nejprve pro žáky naší školy a pro přátele z Trenčianské Teplé, odpoledne pro rodiče a vzácné hosty. Programem provázely žákyně 9. ročníku Johana Němčická, Monika a Nikola Dominikovy a na prkna postupně uvedly orchestr ZUŠ, taneční vystoupení děvčat 7. ročníku, pěvecký a taneční soubor ZUŠ, žáky 4.A a 4.B s jejich třídními učitelkami, gymnastky, mažoretky a cimbálovou muziku ZUŠ. Akademie se velmi vydařila, vystoupení byla pestrá a můžeme být pyšní, jak šikovné děti máme. Nutno dodat, že účinkujícími byly i děti z jiných škol, které navštěvují kroužky školního klubu a žáci Základní umělecké školy v Uherském Ostrohu. Tímto velmi děkujeme všem účinkujícím, vedoucím kroužků, učitelům a vedení ZUŠ, kteří tento program skvěle připravili. Pochválit musíme i rodiče, kteří své děti přišli podpořit a vytvořili skvělou atmosféru.

               Bonbónkem na závěr oslav byl sobotní Den otevřených dveří. Své brány škola otevřela všem zájemcům v 9.00 a do 13. hodiny odpolední se dveře netrhly. Bývalí i současní žáci, vzácní hosté, rodiče i děti, které teprve povinná školní docházka čeká se mohli projít labyrintem chodeb naší školy, nahlédnout do jídelny, tělocvičny, školní družiny, otevřených tříd a odborných učeben. Bloudit nikdo nemusel, zkušenými průvodci byli členové školního parlamentu. A bylo se na co dívat.

               Hned na úvod běžel v šatně filmový dokument z průběhu Olympijského běhu od paní učitelky Hnátkové. V přízemí lákala výstava železničních modelů žáka 9. ročníku Michala Vávry, Halloween in English ve třídě 7.B, otevřená knihovna s literárními šiframi a bazárkem knih, přírodovědné aktivity v učebně přírodopisu a relaxační techniky paní psycholožky.

               V dalších patrech bylo zastavení v malé družince se skládačkami, češtinářské špeky v 7.A, deskové hry v 6. třídě, cestování v němčině po okolních státech v 9.B a debrujárské kouzelné hrátky s fyzikálními zákony. I paní učitelky z I. stupně otevřely třídy k nahlédnutí a nabídly možnost vyzkoušet si práci s interaktivními tabulemi v 2.B, 3.A, 4.A a 4.B. Kdo vyšlapal schody až na půdu, určitě nelitoval, dostal se až do pravěké jeskyně výtvarného ateliéru.  Na závěr se možná někteří návštěvníci nechali zchladit podzimním deštíkem v Přírodovědné učebně Otakara Borůvky. Mohli pozorovat v mikroskopu a zjistit, jaké roztodivné živočichy skrývá naše jezírko, lovit a poznávat modely ryb, zopakovat si listy a plody našich stromů nebo se rozhlédnout kolem sebe při podzimní pátračce.

               Děkujeme všem vyučujícím, pracovníkům školy, členům parlamentu i žákům, kteří své učitele podpořili a pomohli jak s organizací sportovních a kulturních aktivit, tak i v Den otevřených dveří. Doufáme, že se divákům a hostům program líbil a uvítáme i podnětné postřehy a připomínky, co dalšího přichystat na příští výročí naší školy.

FOTOGALERIE I                    

FOTOGALERIE II

FOTOGALERIE III

VÝSLEDKY FLORBAL

VÝSLEDKY ATLETIKA

VÝSLEDKY STOLNÍ TENIS

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME