Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Login Form

Přírodní učebna Otakara Borůvky slavnostně otevřela svoji bránu

ESC 0018     Ve čtvrtek 8. října jsme slavnostně otevřeli Přírodní učebnu Otakara Borůvky. K naší velké lítosti se akce nemohla konat v původním plánovaném rozsahu s kulturním vystoupením našich žáků a aktivitami pro děti  a jejich rodiče. Proběhla tak pouze v omezeném počtu hostů z řad partnerů projektu a pedagogů.

     Pásku symbolické zelené barvy přestřihli společně pan starosta Ing. Vlastimil Petřík, pan ředitel Mgr. Petr Bělohrad, paní Ing. Eva Ptáčková, která je autorkou projektové dokumentace a paní Ing. Ladislava Nagyová za realizační firmu Garden.

           Slunečné podzimní odpoledne vykouzlilo v zahradě příjemnou atmosféru, která dokreslila pestrou výzdobu. Paní učitelky s dětmi ve výtvarné výchově a pracovních činnostech vyrobily rozmanité dekorace z plodů a darů přírody. Nejen obrázky, ale i pestré nápady se zpracováním stromů, dýní, brambor, plodů zahrady i lesa se prolínaly celou přírodní učebnou.

       Hosté se seznámili s jednotlivými didaktickými prvky, které v zahradě vznikly a jejich významnou rolí při zvyšování druhové rozmanitosti rostlin a živočichů v blízkosti školy i pro prožitkové a badatelské vyučování pod širým nebem. Měli také možnost si vyzkoušet i některé aktivity s novými pomůckami a prostudovat naučné tabule s ilustracemi MVDr. Pavla Procházky k jednotlivým ekosystémům  a také k poctě Prof. RNDr. Otakaru Borůvkovi, DrSc. Příjemnou a velmi chutnou tečkou bylo občerstvení věnované z Ekofarmy Javorník.

        Přírodní učebna Otakara Borůvky žila pestrým životem už během měsíce září, kdy pěkné počasí a příjemné prostředí využívali k pobytu s dětmi na čerstvém vzduchu vyučující napříč předměty. Nutno také pochválit šikovné a ochotné pracanty z řad žáků, kteří s maximálním nasazením pomáhali vyrábět a instalovat řadu prvků a dokončovat závěrečné úpravy.

         Naše přírodní učebna je živým prostorem, který si mohou žáci se svými pedagogy dále vylepšovat, doplňovat a pečovat o něj. Také doufáme, že brzy budeme mít možnost otevřít její brány i rodičům našich žáků a veřejnosti.

REPORTÁŽ TVS ze slavnostního otevření

FOTOGALERIE – prázdninové brigády

FOTOGALERIE – otevření

 Autor projektu: Ing. Eva Ptáčková, DIS

 Realizace: firma GARD&N  Staré Město

 Spolupráce při výrobě prvků do zahrady SOŠG Staré Město

 Grafika: Studio MATĚJÍK

 Za ochotnou spolupráci a poskytnutí ukázkových kmenů dřevin, materiálu na stavbu broukoviště  a prvků do výuky matematiky velmi děkujeme firmě DYAS WARE, s. r. o.,

 společnostem Singulární les Uh. Ostroh, z. s.

 Lesní družstvo pro Uh. Ostroh a okolí,

 firmě ACTIV WOOD, s.r.o.

 panu Antonínu Hůskovi a paní Barboře Plchové.

 Za pomoc při realizaci a výrobě didaktických prvků děkujeme

 panu Luďku Hrachovskému, Martinu Pírkovi, Ladislavu Trojkovi,

 členům Badatelského klubu, pedagogického sboru a žákům ZŠ.

 Projekt Přírodní učebna Otakara Borůvky je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí (www.sfzp.cz, www.mzp.cz) a za podpory zřizovatele školy Města Uherský Ostroh. Dále projekt finančně podpořily Lesy ČR, s. p. a Zlínský kraj.

NPZP povinná publicita banner A4 rgb

 

Logo uh. Ostrohu 

 Logo PUOBlesycr   logo Zlinsky kraj

 

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02logo Zlinsky krajNPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME