Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nevšední setkání v zámecké knihovně

     Do našeho města zavítala známá autorka dětských knížek Ester Stará. Přijela na pozvání paní knihovnice Lenky Hrdinkové. Měli jsme tedy jedinečnou příležitost setkat se s ní osobně v naší zámecké knihovně.

     Ve třídě jsme si přečetli její dvě oceněné knihy, které nám paní knihovnice doporučila. Pohádky A pak se to stalo! jsou o maličkostech, ze kterých si děti nic nedělají a dospělí z nich šílí. V knize Chrochtík a Kvikalka na cestě za blýskavým prasátkem nechybí humor, napětí ani láska.

     Spisovatelka a logopedka Ester Stará nám představila čtyři své tituly. Besedu zahájila četbou z knihy Žvanda a Melivo. Zábavnou formou si vyzkoušela komunikační dovednosti, slovní zásobu a jazykový cit malých čtenářů. Naši spolužáci Martin Stašek a Ondra Habanec měli tu čest a společně nám se spisovatelkou předčítali z její další knihy Šedík a Bubi. Tato kniha díky speciálnímu typu písma usnadňuje čtení všem dětem, které se potýkají s dyslexií. Třetí kniha Dům za mlhou je originální, obsahuje sadu tužek KOH-I-NOOR. Malý čtenář je vtažen do děje a podílí se na ilustraci. Knižní novinkou Ester Staré je veršovaný milostný příběh z hmyzí říše Ó, Ó, Ó, VAJÍČKO! Přiložené CD namluvila a nazpívala Martha Issová.

    Na závěr besedy Ester Stará ochotně odpovídala na všechny dotazy zvídavých čtenářů. Kdo měl zájem o autorčino osobní věnování, přinesl si vlastní knihu.

                                                                                                                 

                                                                                                                       Ludmila Kašpárková, třídní učitelka 2.A

 

DSC 0010

DSC 0017

DSC 0036

DSC 0042

DSC 0008

 

                                                 

                                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME