Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zápis k povinné školní docházce

Ředitelství Základní školy v Uherském Ostrohu oznamuje, že zápis dětí k povinné školní docházce pro školní rok 2019/2020 se bude konat ve čtvrtek 11. dubna 2019 od 14.30 do 17.00 hodin v budově základní školy (vstup do budovy vchodem naproti KMŠ).

Povinně se budou zapisovat děti narozené do konce roku 2012, které doposud neabsolvují základní vzdělávání, a děti narozené od 1. ledna 2013 do 31. srpna 2013.

Děti narozené v období od 1. září 2013 do 30.6.2014 mohou být přijaty k základnímu vzdělávání, jsou-li tělesně i duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to jejich zákonný zástupce. Podmínkou jejich přijetí je doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře.

Rodiče si přinesou k zápisu vyplněnou žádost – dotazník (obdrží v mateřských školách nebo ředitelně základní školy) a rodný list dítěte nebo občanský průkaz rodiče či jiný doklad, v němž je rodné číslo dítěte.

Zápis se bude skládat z formální části (ověření dokladů dítěte) a další části zápisu (činnost pedagoga s dítětem).

Pro školní rok 2019/2020 ZŠ Uherský Ostroh může přijmout maximálně 60 dětí.

Kritéria pro přijímání dětí v případě vyššího počtu zájemců:

1. spádové děti

2. ostatní děti – los

K zápisu se dostaví i děti, jejichž rodiče pro své dítě zvažují odklad povinné školní docházky. Rodiče na tuto skutečnost upozorní ředitele základní školy při zápisu. Správní řízení týkající se odkladu povinné školní docházky bude zahájeno na základě žádosti rodičů (formulář na odklad povinné školní docházky si vyzvednou rodiče u zápisu), rodiče musí žádost podat řediteli ZŠ do 30.4.2019, přílohou je doporučení příslušného školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna nebo speciálně pedagogické centrum) a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Mgr. Petr Bělohrad, ředitel školy

 

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME