Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

LYŽAŘSKÝ KURZ

lvvz 2019 spolecne foto web

 

Ve dnech 17.2.- 22.2.2019 se uskutečnil lyžařský kurz žáků základní školy, kterého se zúčastnilo celkem 33 žáků (7.A - 19 žáků + 7.B - 14 žáků).

Ubytovali jsme se v malebné vesničce Karlov pod Pradědem - Malá Morávka, v rekreačním středisku Apartmány Praděd (http://apartmanypraded.cz/), které se nachází v nádherném prostředí Jeseníků, v krásné zimní přírodě, v blízkosti největšího lyžařského centra na Moravě -  SKI Aréna Karlov (www.skikarlov.cz) s 12 km upravených a propojených sjezdovek všech obtížností.

Výcvik byl zaměřen na zvládnutí základů běžeckého a sjezdového lyžování a zdokonalení již dříve získaných lyžařských dovedností. Při nácviku běžeckých dovedností mohli žáci využít i lyžařské běžecké sety, které zakoupilo ředitelství školy pro tuto akci a nabízí zapůjčení těchto „mučících nástrojů“ i ostatním dětem, jejich rodičů (bližší informace o podmínkách zapůjčení - viz. web školy, ředitelství ZŠ).

Vyvrcholením celého kurzu byly závody ve slalomu – pořadí nejúspěšnějších:

DÍVKY       –   1. Matušková K., 2. Kunovjánková K., 3. Bolfová Z., 4. Jochová B., 5. Petříková T.

CHLAPCI   –   1. Hýl Š., 2. Maluš D., 3. Plch R., 4. Zdráhal M., 5. Havlíček Š.

Náš obdiv zaslouží Beátka Hrušková(postižení zraku), která absolvovala celý kurz se svoji trasérkou Anetou Doležalovou i s úspěšně zvládnutým závěrečným slalomem!

Závody v běhu na lyžích se kvůli nepříznivému počasí nakonec bohužel(pro některé děti asi „bohudík“ :-D) neuskutečnily.

Večery patřily zábavným hrám, poslední večer divokému tanci a reji masek, kdy mohli děti využít svou fantazii a kreativitu, popř. masky předem připravené a přivezené z domova.

Fotografie z dění na kurzu si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME