Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

    Recitační soutěž – Školní kolo 2018/2019

hurá

42 ostrožských žáků se 14. února rozhodlo zúročit své nadání, píli a lásku k mluvenému projevu. Sólový přednes má v naší škole dlouholetou tradici a stále se těší zájmu žáků, hlavně těch z nižších ročníků. Šestičlenná porota v úvodu přivítala 8 odvážlivců z 1. třídy (0. kategorie). Úzkost a strach je opustily během několika prvních veršů. Zkušenější druháci a třeťáci (1. kategorie) tvořili letos nejpočetněji zastoupenou skupinu. Bezprostřednost, talent, odvaha a chuť soutěžit z 23 recitátorů přímo sršela. Proto v této početné kategorii porota ocenila i další šikovné sólisty za výrazný přednes a osobitý projev. Milým a přirozeným projevem překvapilo 5 žáků z druhé kategorie (4. a 5. ročník). Vyzrálost je zřejmá u žáků z vyšších ročníků. Přes velké vytížení v ostatních předmětech se přece jen našlo v naší škole pět zájemců o literaturu a zodpovědně se připravovali na recitační soutěž. 3. kategorii úspěšně reprezentoval Lukáš Navara z 6.A a Natálie Vávrová z 6.B. Aneta Machálková a Kristýna Turčinová, obě žákyně z osmého ročníku, poměřily se ctí své síly ve čtvrté kategorii          s ostříleným Markem Pospíšilem a Annou Husákovou z 9. ročníku. Velmi si vážíme a děkujeme všem našim laskavým sponzorům za podporu a vstřícnost: p. Lekešovi, p. Matúšů, Ing. Opavskému, Městskému úřadu Uh. Ostroh, Ing. Matějíkové, YARO UH, s.r.o. 

Velký dík patří i všem učitelům a žákům za přípravu, rodičům za trpělivost, paní uč. Maršálkové za medaile.

Naši vítězové porovnají svůj um se svými vrstevníky z okolních škol v okrskovém kole na DDM Pastelka. Postupujícím žákům držíme palce a přejeme hodně štěstí.                                                    

                                                                                                                                                           Mgr. Ludmila Kašpárková    

                                                                                                      

 

 

 Vyhodnocení :

0. kategorie :                                                             

  1. Kateřina Macháčková, 1.A              

  2. Natálie Šarová, 1.B

  3. Michal Dostál, 1.B

  4. Nicol Jirásková, 1.B

  5. Sofie Kolářová, 1.B               

DSC 0277

 

 

 

 

                           

 

 

 

 

         

   

 

 

 1. kategorie:

  1. Jan Prokeš, 2.A

  2. Darja Romanina, 2.A

  3. Eliška Lipárová, 3.B

  4. Ondřej Habanec, 2.A

  5. Šarlota Ertlová, 2.B

  6. Patrik Tůma, 2.B

  7. Veronika Břečková, 2.A

  8. Soňa Vařílková, 2.A

  9. Stela Klaudová, 2.B

10. Tomáš Různa, 3.B

11. Emma Radostová, 2.B

12. Viktor Němčický, 2.B

13. Eva Zajíčková, 3.A

14. Jakub Šišpera, 3.A

15. Agáta Miková, 3.A

DSC 0282

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 0285

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. kategorie :

  1. Elena Zacharová, 5.A      

  2. Hana Čihalíková, 4.A       

  3. Jonáš Navara, 4.A                      

  4. Vanda Obdržálková, 4.A 

DSC 0288

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                    

 

                       

                             

3. kategorie :

  1. Lukáš Navara, 6.A 

  2. Natálie Vávrová, 6.B                                                                                                

DSC 0289

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 4. kategorie :

  1. Marek Pospíšil, 9. roč.

  2. Aneta Machálková, 8. roč.

  3. Kristýna Turčinová, 8. roč.

  4. Anna Husáková, 9. roč. 

DSC 0292                                                     

  

                                                               

  

 

4. Anna Husáková, 9. roč.

 

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME