Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Tisková zpráva

Logo PUOB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uherský Ostroh 15. 1. 2019                                                                            

Přírodní učebna Otakara Borůvky vyláká děti do přírody        

Základní škola v Uherském Ostrohu za podpory zřizovatele školy Města Uherský Ostroh zahájila realizaci projektu s názvem Přírodní učebna Otakara Borůvky.

Projekt je zaměřen na vybudování školní zahrady v přírodním stylu s venkovní učebnou a ukázkovými biotopy. Cílem je vytvořit kvalitní technické a didaktické zázemí pro názornou výuku podle zásad environmentální výchovy. Vznikne inspirující prostor k badatelským činnostem, prostor se snahou motivovat děti k zájmu o přírodu, péči o životní prostředí a místo, kde žijí.  Společným zájmem pedagogů        i rodičů je, aby děti pobývaly více na čerstvém vzduchu, učily se v kontaktu s přírodou poznávat okolní svět, samy sebe i komunikovat se světem. Zároveň bude zahrada místem setkávání dětí s rodiči a veřejností.

Učebna bude vybudována na pozemku zřizovatele v areálu školy a ponese jméno Otakara Borůvky, matematika světového významu, který se v Uherském Ostrohu narodil. Základem projektu zahrady a nosnými tématy jsou biotopy – stanoviště s vhodnými životními podmínkami pro určité organismy (les, louka, zahrada, voda) a s ohledem na ně budou vytvářeny didaktické prvky (dendrologická stezka, broukoviště, ptačí a netopýří budky, krmítka, hmyzí hotel, jezírko, vyvýšené záhony, kompost, venkovní učebna, hmatový chodník a další). Biotopy propojí naučná stezka, ke které žáci s učiteli navrhli informační tabule a pracovní listy. Část prvků zajistí společnosti dle výběrového řízení, část vybudují žáci pod vedením pedagogů či se zapojením rodičů a dalších zájemců z řad veřejnosti a subjektů v obci.

Součástí realizace je i projekt „Jaro, léto, podzim, zima – bádat v přírodě je prima“, díky kterému jsou pořizovány didaktické pomůcky           a materiály, které splňují požadavky na badatelské vyučování (např. terénní mikroskopy, dalekohledy, lovičky, meteorologická stanice, určovací klíče, odborná literatura). Učebna tak bude sloužit nejen jako domov pro volně žijící druhy rostlin a živočichů, ale poskytne rozmanité příležitosti k ověření školních znalostí v praxi.

Projekt Přírodní učebna Otakara Borůvky je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí (www.sfzp.cz, www.mzp.cz), Zlínským krajem a dále projekt finančně podpořily Lesy ČR, s. p.

NPZP povinná publicita banner A4 rgb

 

logo Zlinsky krajlesycr

 Město uho

 

 

 Tisková zpráva ke stažení

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME