Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

EXKURZE do mikrosvěta a ke kořenům člověka

Exkurze 2 upr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Víme, jak vypadá svět kolem nás? Na první pohled ano. Nebo si to alespoň myslíme. Vesmír je ale mnohem podivuhodnější… My všichni jsme totiž obklopeni jevy, které nám lehce unikají. Třeba proto, že probíhají příliš pomalu, abychom si jich všimli. Nebo příliš rychle, abychom je postřehli. Představení brněnského planetária „Tajemství neviditelných světů“ zavedlo žáky 6. ročníku s pomocí nejmodernějších technologií do na první pohled skrytého, ale fascinujícího světa kolem nás. Unikátní záběry z elektronových mikroskopů, vysokorychlostních kamer i časosběrných záběrů nám v jedinečných detailech představily titěrné živé organismy žijící kolem nás i nanotechnologie budoucnosti.

Po zhlédnutí programu jsme ještě brouzdali noční oblohou a po bezpečném přistání na Zemi nás kroky vedly časem nazpátek do Pavilonu Antropos. Tam nás příjemný pan průvodce poutavým způsobem přenesl do dob našich předků a zdůraznil důležité mezníky naší historie a jakou roli ve zdokonalování člověka hrála píle, pracovitost a překonávání tvrdých přírodních podmínek. Podnětné k zamyšlení.

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME