Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Ukliďme Česko!

Protože v naší ostrožské základní škole klademe důraz na ekologii a ochranu životního prostředí, velmi rádi jsme se zapojili do projektu Ukliďme Česko. Jedná se o úklidovou akci týmů dobrovolníků, kterým není lhostejné, jak to v jejich nejbližším okolí vypadá. Ve stanoveném jarním a podzimním termínu se uklízí jednotlivé lokality na území celé České republiky od nepořádku a černých skládek.

Po dohodě s městským úřadem připadl termín pro naši školu na pátek 5. dubna. Organizátorka akce, paní Eva Zajícová, nám vybrala úseky v našem městě a nejbližším okolí, které jsme si po třídách rozdělili. Děti dostaly pracovní rukavice a přidělené igelitové pytle jsme mohli začít plnit nalezenými „poklady“. Počasí nám přálo a nebyla nouze ani o humorné okamžiky, zvláště při nálezech některých neobvyklých předmětů. Ptáte se jakých? Klasický „binec“ v podobě skleněných a PET láhví, plechovek od nápojů, nedopalků od cigaret, papírů od potravin, krabiček od cigaret byl běžnou součástí každého naplněného pytle, ale kdo si odložil různé díly z aut, nám zůstalo záhadou. Všichni jsme se závěrem podivovali nad tím, co může vést člověka k tomu, aby svůj odpad vyvážel do přírody, když naše město nabízí k ukládání veškerých odpadů sběrný dvůr. Věříme, že zúčastnění „sběrači“ mají po této akci jasno, kam co patří. A kdyby přece jen pozapomněli, na podzim si to můžeme zopakovat.

S dobrým pocitem, že jsme pomohli přírodě i nám všem a pochvalou od kolemjdoucích jsme se vrátili do školy. A posuďte sami: myslíte si, že 30 naplněných velkých pytlů za šest hodin je málo nebo moc?      FOTOGALERIE

 

1 2 3

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME