Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Bobřík informatiky

 

       V měsíci listopadu 2023 se žáci 5. až 9. ročníku zapojili do celostátní soutěže v informatice nazvané „BOBŘÍK  INFORMATIKY“,   kterou pořádala Katedra informatiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

 Co je to za soutěž? Bobřík informatiky je mezinárodní soutěž zaměřená na žáky se zájmem o svět technologií. Jedním z cílů    organizátorů je poukazovat na to, že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídají online na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, digitální gramotnosti a blokového programování, za správné odpovědi můžou získat max. 201 bodů, mezi tzv.“úspěšné řešitele„ se řadí soutěžící, kteří získají alespoň 120b. Do soutěže se zapojilo v žákovských kategoriích celkem 155 286 žáků z 1 322 škol z celé ČR. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webu www.ibobr.cz.

 Mezi nejúspěšnější řešitele v jednotlivých kategoriích se zařadili z naší školy:

 ·       Kategorie BENJAMIN (5. – 6.ročník ZŠ) – Hana Vařílková 5.B (181b)

 ·       Kategorie KADET (7. – 8.ročník ZŠ) – Soňa Vařílková 7. (177b)

 ·       Kategorie JUNIOR (9.ročník ZŠ) – Rozálie Ella Linhartová 9.A (152b)

  Výsledky a pořadí všech soutěžících v příloze.

Děkujeme všem žákům za aktivní účast v soutěži a gratulujeme úspěšným řešitelům.

 

 

 

 

 

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME