Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Provozní doba kanceláře ZŠ Uh. Ostroh – prázdniny 2024

- červenec – na základě telefonické domluvy

- od 31. července do 31. srpna denně v době 6.00 – 12.30 hod.


DSC 0275Cílem projektu je realizace kurzů reálné sebeobrany pro žáky II. stupně. Žáci se seznámili se základními principy bezpečného chování, získali schopnost vyhodnotit a správně vyřešit krizovou situaci a naučili se ovládat praktické prvky fyzické sebeobrany. Realizací projektu jsme navázali na kurzy uskutečněné v loňském školním roce. Žáci tak mohli upevnit a posílit již získané dovednosti a rozšířit je o nové.

Logo Zlínský kraj JPG černé

Projekt „SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ PRO ŽIVOT“ je spolufinancován Zlínským krajem a Nadací NFG.


OVOV WEBZúročením celoročního sportování a zlepšování výsledků v deseti disciplínách olympijského víceboje bylo skvělé umístění našich tří reprezentantů na Regionálním kole tohoto sportovního klání v Otrokovicích. Soutěžilo se ve sprintu na 60 m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem, shybech na šikmé lavici a ve vytrvalosti. 

Sportovní geny nezapřeli sourozenci Cintulovi, kteří po vynikajících výkonech stáli na stupních vítězů. Matyáš (7. třída) si ve své početně zastoupené věkové kategorii vybojoval stříbrnou medaili a Adriana (4.A) si odvezla bronz. Výborně si vedl i zástupce nejmladší kategorie Štěpán Jančařík (3.A), který obsadil krásné 4. místo.

Stříbrnou medaili v plnění disciplín Olympijského víceboje a Olympijského diplomu získala i naše základní škola. Krásných 94% žáků splnilo všechny disciplíny.


Počasí lákající k vodě využili chlapci a děvčata 3.A a 5.B a na kolech se vydali do areálu loděnice TJ Ostrožská Nová Ves, kde si užili báječné pondělní dopoledne (24.6.). Málokdo si nechal ujít možnost zkusit či osvěžit, jak se pádluje na minikajaku či turistické kanoi. Navíc všichni úspěšní si za svůj výkon odvezli medaili! Některé tato sportovní aktivita zaujala natolik, že se dostavili i na další tréninky a teď přemýšlí, zda-li se připojí ke kajakářce Izabele Vávrové (6.A), bývalé žačce Veronice Stejskalové (loni 5.A) či kajakářům Šimonu Trojkovi (5.B) a Dmytru Kachurovskému (6.A), jenž trénují pravidelně a účastní se soutěží v rychlostní kanoistice. Do nedávna byli členy oddílu kanoistiky TJ ONV také bývalí i stávající žáci školy Dalimil a Daniel Knotkovi (2007), Jan Trojek (2007), Johana Němčická (2007), Martin Zalubil (2007), Matyáš a Tereza Galuškovi (2008 a 2011).

Možnost si znovu zapádlovat mohou školáci narození v letech 2012-2015 i během prázdnin. Stačí dorazit do Ostrožské Nové Vsi do areálu loděnice. Termíny, kdy, jsou aktualizovány na internetových stránkách https://onv-canoe.cz/plan/ případně je možné kontaktovat Víta Pjajčíka nebo se domluvit s kamarády, kteří se tréninků účastní. Ti nejpilnější budou mít možnost závodit při Mezinárodním mistrovství Moravy dračích lodí (10.-11.8.) nebo na Slovácké 500 (23.-25.8.)

slovacky.denik.cz

pojdpadlovat.cz

fotogalerie


Pravděpodobně rekordní počet odznaků olympijského víceboje - 48 !!! se v letošním školním roce podařilo získat žákům uherskoostrožské základní školy. Ten nejcenější - diamantový dokázala vybojovat šesťačka Kateřina Macháčková. O zlatý odznak se zasloužili sedmáci Matyáš Cintula, Viktor Němčický, šesťačka Tereza Dobřecká a čtvrťáci Adriana Cintulová a Michael Daniel. Stříbrný odznak získalo 12 školáků a bronzový 29.

Školáci se jedenácti disciplínám - sprint 60m, skok daleký, hod medicinbalem vzad, shyby v leže na šikmé lavici 2 minuty, přeskoky švihadla 2 minuty, troskok z místa snožmo, kliky 2 minuty, sed-lehy 2 minuty, hod míčkem, běh 1 km nebo jeho alternativa dribling po vymezené dráze ve tvaru osmičky 2 minuty věnovali, podobně, jako v letech předcházejících,  celoročně, nejen v hodinách tělesné výchovy. Úspěšně absolvovali rovněž okresní a krajské kolo (republikové kolo se již nekoná). Do projektu Českého olympijského výboru se v tomto školním roce zapojilo 284 žáků - 196 jich získalo olympijský diplom, 148 splnilo disciplíny olympijského odznaku. V tomto formátu se oblíbený celostátní projekt uskutečnil naposled.

držitelé stříbrného odznaku:

Marjana Matušková, Albert Příleský (8.B), Tereza Galušková, Soňa Vařílková, Tereza Zsoldosová (7.), Natálie Hlůšková, Dmytro Kachurovskyi, Michaela Kočicová, Hugo Nožička (6.A), Ema Vavrušová (5.B), Aneta Červenková,  Milan Tur (4.A)

držitelé bronzového odznaku:

Matyáš Galuška (9.B), Radek Procházka, Ellen Veselá, Eva Zajíčková (8.A), Veronika Chlupová, Ella Zajícová, Karolína Žajdlíková (8.B), Veronika Břečková, Žaneta Hýlová, Natálie Janžová, Lukáš Kareš, Matyáš Knedlík, Veronika Pírková (7.), Šimon Daniel,  Jakub Frolek, Izabela Vávrová, Natálie Vrtáková (6.A), Karolína Klaudová, Denis Křivák, Štěpán Ludvík, Natálie Šarová (6.B), Ema Chlupová, Kryštof Jančařík (5.A), Amálie Hudečková,  Aneta Kusáková, Veronika Turečková, Hana Vařílková (5.B), Peter Kochan, Ondřej Moštěk (4.A)

olympijskyviceboj.cz


Ve středu 19. června se žáci naší školy opět zapojili do největší běžecké akce v České republice - OLYMPIJSKÉHO BĚHU, aby tak společně oslavili Mezinárodní Olympijský den a podpořili olympijskou myšlenku. Naši nejrychlejší běžci na trati dlouhé 1 km byli oceněni, ale medaili a drobné dárky si zasloužili všichni, kteří doběhli až do cíle.

Výsledky         FOTOGALERIE I        FOTOGALERIE II

01


IMG 20240617 071502 edit 61819149548899V pátek 14. června proběhlo na Čínské ambasádě v Praze slavnostní předání cen Poháru přátelství, soutěže v kreslení, kterého se zúčastnilo 7 dětí z naší školní družiny. Do soutěže se zapojilo 98 dětí z celé republiky a naše děti i v tak silné konkurenci uspěly velmi dobře.

Z naší školní družiny malovalo celkem 22 dětí ze všech tří oddělení školní družiny. Do soutěže bylo vybráno 12 výkresů od 10 dětí.  Z Ambasády ČLR v Praze přišlo pozvání na slavnostní předávání cen pro všechny děti, jejichž výkresy  jsme do soutěže poslali a taky pro jejich rodiče. Slavnostního vyhlášení na Čínské ambasádě se zúčastnilo 7 dětí z naší školy. Ceny dětem přidal osobně pan velvyslanec ČLR .


Strana 1 z 55

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME