Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

K. Macháčková

       V minulém týdnu jsme absolvovali dva náročné, ale pestrým programem a úžasnou sportovní atmosférou nabité dny. V brněnském areálu VUT se už tradičně konalo Republikové finále Olympijského víceboje (OVOV). Sportovního klání se účastnilo 600 dětí z celé republiky, které pomýšlely na stupně vítězů. Přesto byla v ovzduší cítit pouze přátelská a fair-play atmosféra, vznikala nová přátelství a soupeři se vzájemně hecovali k nejlepším výkonům. Program opět doprovázela přítomnost mnoha olympioniků a držitelů medailí z vrcholových sportovních událostí v čele se Šárkou Kašpárkovou.

            My jsme i letos měli své želízko v ohni – Kateřina Macháčková (6.A) se do republikového finále probojovala už podruhé suverénním vítězstvím v krajském kole v Otrokovicích. Náš další úspěšný sportovec Viktor Němčický, který si také účast ve finále zasloužil, se ho nakonec nemohl zúčastnit z důvodu zranění.


Vážení rodiče,

 

za školskou radu naší školy chceme poděkovat městu, které je zřizovatelem, za jejich vstřícnost a podporu, kterou nám poskytují.

Jedním z důležitých bodů, který bychom chtěli zdůraznit, je finanční příspěvek ve výši 500,- který město věnuje každému našemu prvňáčkovi.

Další významnou podporou je akceptace našeho přání o odpuštění platby nájemného za pronájem sportovní haly k uspořádání školního plesu. Tato akce má pro naše žáky velký význam, a díky tomuto štědrému gestu města můžeme pořádat nezapomenutelné události pro naše žáky a jejich rodiny.

Rovněž chceme zdůraznit aktivní zájem města o zkvalitnění výuky informatiky na naší škole. Díky finanční podpoře, zejména nákupem pomůcek lze provést změny v osnovách, které umožňují přidání, algoritmizace, programování nebo robotiky do výuky. Tímto způsobem se naši žáci lépe připravují na budoucnost a získávají dovednosti, které budou klíčové pro jejich úspěch.

Věříme, že tato spolupráce mezi naší školou a městem bude i nadále úspěšná a že budeme společně pokračovat v poskytování kvalitního vzdělání našim žákům.

S pozdravem

Školská rada

 


Vážení rodiče,

zveme vás na třídní schůzky, které se budou konat ve středu 13. 9. 2023 v 16.00 hod v kmenových třídách.


Letní škola eTwinning 2023 OPRAVA

V minulém školním roce jsme se zapojily se žáky 5. a 7. tříd do eTwinningu. Jedná se o službu, která tvoří rámec pro mezinárodní spolupráci škol, které mohou jednoduchým způsobem navazovat partnerství a realizovat takovou aktivitu (mezinárodní vzdělávací projekt), kterou ony považují za užitečnou, kde si samy určí začátek a konec spolupráce s partnerskými školami.

eTwinning pořádá v průběhu roku různé akce pro inspiraci učitelů – webináře, metodické semináře, KAVÁRNY INSPIRACE a velmi oblíbené Letní dílny eTwinningu. Letos proběhla v Kurdějově ve dnech 23.-26.8.2023.


 

    Ředitelství Základní školy v Uherském Ostrohu vyzývá žáky 5. – 9. tříd k brigádám v prostorech školy. Brigády se uskuteční v úterý 29. 8. 2023 a ve čtvrtek 31. 8. 2023 vždy v době od 9.30 hodin do 11.30 hodin. Žáci se na brigády dostaví v pracovním oblečení.

 

     Dále ředitelství Základní školy v Uherském Ostrohu oznamuje rodičům žáků a žákům školy, že nový školní rok 2023/2024 bude slavnostně zahájen v pondělí 4. září 2023 v 8.00 hodin na školním hřišti.

 


mě policie ČR

Prázdniny se přiblížily, všichni se na ně moc těšíme. Dětem nastává sladká doba bez školních povinností a spóóóustou volného času. Je to i doba častých úrazů, dopravních nehod. Na konci školního roku je ta nejvhodnější doba připomenout dětem, jaké nástrahy na ně číhají a jak jim předcházet. 

V rámci této prevence si žáci 1. a 2. tříd  prošli společně s ostrožskou Městskou policií ta nejrizikovější místa v našem městě.

5.třídy  poučila o bezpečném chování hlavně na internetu por. Bc Milena Šabatová z odboru prevence Policie ČR. 

Někteří osmáci už vlastní platný občanský průkaz, protože jim bylo už 15 let. Co to znamená "být trestně odpovědný", objasnila na besedě paní Šabatová raději všem osmákům, ne jen těm patnáctiletým. 


Obrázek WhatsApp 2023 06 29 v 07.41.25

V květnu nás čekalo finále a uzavření celého projektu. Za podrobnější zmínku určitě stoji práce na e-knize. Aplikace, ve které jsme pracovali se jmenuje STORYJUMPER. Do formátu knihy si vložíte text na jednotlivé stránky, doplníte obrázky a namluvíte text. Naším úkolem byla právě mluvená část. Hlavním hrdinou příběhu byl pejsek Rino, který prožívá různá dobrodružství. Už teď si můžete koupit tuto e knihu za 3 libry na portálu STORYJUMPER. Ke knize jsme udělali i hru na zopakování slovní zásoby. Davidovi Šálkovi se podařil mástr štik, nad kterým žasli i středoškoláci z Turecka, kteří se účastnili tohoto projektu. David vytvořil regulérní hru, která dějem odpovídala příběhu a obrázky z ilustrací převedl do 3D prostředí počítačové hry.

Mgr. I. Jurčeková a Mgr. M. Gagová

 


Strana 1 z 46

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02NPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME