Modrá třída

Modrá třída byla v roce 2017 nově upravena pro výchovu a vzdělávání nejmladších dětí, a to dětí ve věku od dvou do tří let. Třída se nachází v přízemí v levé části budovy.

Tato třída byla určena i jako třída, ve které se děti ráno schází. Odpoledne v 15:30 hodin se třídy spojují a rodiče si děti vyzvedávají opět v naší třídě .

Modrá třída splňuje podmínky pro výchovu a péči o nejmenší děti jak úpravou prostoru (nižší nábytek, méně hraček, více otevřeného prostoru, úprava sociálních zařízení), tak samotným přístupem pedagogů, který vyžaduje vlídnost a trpělivost. Třídní vzdělávací plán je volen jednoduše, zároveň ale poutavě a hravě se zaměřením na získání relativní citové samostatnosti a zařazení do kolektivu. Většina dětí začíná svou předškolní docházku právě v této třídě a je to jejich první kontakt s mateřskou školou i s větší skupinou svých vrstevníků. Děti se zde učí nejen odloučit se od rodiny, ale také se setkávají s pravidly a s větší samostatností. Je pro nás prioritou, aby se v naší třídě děti cítily dobře, bezpečně a vesele. Proto respektujeme různou délku adaptace dětí na mateřskou školu a jejich specifické potřeby, které úzce souvisí s daným věkem (potřeba pleny, šidítka, osobní hračka, individuální přístup apod.).

Největší odměnou jsou pro nás šťastné a spokojené tváře dětí a jejich rodičů a doufáme, že Modrá třída je pro děti dobrým startem pro výchovu a vzdělávání.

 

Paní učitelky v Modré třídě:

Bc. Klára Jančaříková

Paní učitelka vystudovala střední pedagogickou školu v Brně a Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci se zaměřením na předškolní pedagogiku.

Ve svém volném čase ráda jezdí na kole a pracuje na zahrádce.

 

Jiřina Fojtová

Paní učitelka vystudovala střední pedagogickou školu v Kroměříži.

Má ráda přírodu, děti, zvířata. Ráda pracuje na zahrádce a hraje divadlo.

 

 

Kontakt na Modrou třídu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Konzultace po předchozí domluvě.

Free Joomla! template by L.THEME