Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

O školce

Vycházíme a čerpáme z pedagogiky Franze Ketta, která je založena na křesťanském pojetí člověka.

 

 

Snaha o obnovení křesťanského školství v Uherském Ostrohu vyvrcholila v září 1991 založením naší mateřské školy s křesťanskou výchovou.

 

V okrese Uh. Hradiště vznikly postupně tři MŠ s alternativou křesťanské výchovy – Uh. Hradiště, Staré Město a naše. Koncepce byla tvořena společně – zejména pí Zinou Májíčkovou, která byla ředitelkou v MŠ Uh. Hradiště, ale také metodičkou pro tyto typy školek.

 

Po přejití naší MŠ do samostatného subjektu jsme si naše školka začala tvořit svůj ŠVP PV včetně koncepce.

 

Po dvaceti letech existence naší MŠ s křesťanskou výchovou začínáme pracovat s koncepcí Celistvé na smysl zaměřené pedagogiky Franze Ketta. Na základě proškolení našich pedagogických pracovnic, navíc 2,5 ročním školení pí ředitelky v této oblasti a její 

6 týdenní stáže v MŠ Jižním Tyrolsku, kde již dle této koncepce pracují, jsme se rozhodli utvořit naši vlastní koncepci. Postupně  praktické stáže v MS v Jižním Tyrolsku absolvovaly i ostatní naše pí učitelky. Od roku 2017 spolupracujeme zejm. v oblasti výchovně-vzdělávací práce nejmenších dětí 2-3 letých s MŠ ve Vídni.

 

Získané zkušenosti, poznatky a náměty  využíváme, ale vycházíme zejména z naší kultury, tradic a podmínek. Vítáme však stále výměnu zkušeností a dialog, který umožňuje určitým způsobem participovat na zkušenosti druhého a umožňuje alespoň trochu porozumět tomu, proč ten druhý říká to, co říká a dělá.

 

Účelná dvoupodlažní budova školy stojí v centru města, v těsné blízkosti základní školy, krytého zimního stadionu, Domovinky – dům pro seniory a dětského domova. Snadná dostupnost je jednou z jejích velkých předností.

 

Vstup do mateřské školy je řešen elektronickými zámky s přístupy na registrované čipy. Samozřejmostí je záznamový kamerový systém.

 

Školka má k dispozici vlastní malou tělocvičnu, rozlehlou zahradu vybavenou pískovišti a bezpečnými průlezkami, westernovými dřevěnými objekty a malou užitkovou zahrádku, kde s dětmi pěstujeme zeleninu a okrasné rostliny. Příjemné přírodní okolí je vhodné 

k vycházkám. Školka má vlastní školní jídelnu.

 

Free Joomla! template by L.THEME