Logo MŠ

Filozofie loga

Logo mateřské školy představuje velikost, polohu a čtyři třídy mateřské školy: Žlutou, Zelenou, Modrou a Oranžovou.

logio

Je záměrně velikostně rozděleno, aby vyjádřilo věk dětí pro předškolní vzdělávání, a to zpravidla od 3 do 6, 7 let.

Tyto jakoby čtyři domečky svými výrazovými symboly úsměvu poukazují na radost, pohodu, spokojenost, bezpečí a vyrovnanost. Takové prostředí mateřská škola dítěti připravuje. Pokud je dítě spokojené, je ochotno přijímat a učit se novým poznatkům.

Symbol loga představuje nejenom čtyři třídy školy, ale i otevřenou dlaň. Symbolicky otevřená dlaň vítá děti, podává pomocnou ruku pedagoga jako průvodce a poradce na cestě předškolním obdobím. Ruce vyjadřující práci, tvořivost, poznání, učení to, co dítě samo získává, ale zároveň poukazuje na sociální stránku. Rukou si otevírá dveře do nového světa kamarádů a přátel. Spojením a stisknutím rukou tvoříme kamarádské vztahy, partnery pro hru a komunikaci. Rukou pomáháme a vytváříme hodnoty.

Symbol růstu jak fyzického, tak i psychického je vyjádřen červenými trojúhelníky. Červená je barvou stimulační, vyjadřuje energii, pohyb a životní sílu.

Žlutá působí povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Oživuje myšlení a pomáhá paměti. Zelená otevírá fantazii, kreativitu, empatii, citovost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím empatie. Působí léčivě a vyrovnaně.

Modrá barva je barvou pocházející z našeho nitra. Daruje je nám inspiraci a vyjadřuje pocit svobody. Představuje opatrnost, rozvážnost a vyjasňuje a rozšiřuje ducha.

Oranžová je barvou veselosti a veselé mysli, zvyšuje zdravou ctižádostivost a zprostředkovává sílu i radost. Pomáhá proti depresím, nespokojenosti a pesimismu. Vzbuzuje v nás zvědavost a chuť do dobrodružství. Označuje se za barvu sociální. Je nezbytná pro zdraví a vitalitu, povzbuzuje chuť a podporuje funkce krevního oběhu.

Free Joomla! template by L.THEME