Home Základní škola
Aktuality ZŠ
Desatero pro rodiče předškolního věku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Monika Konečná   
Pondělí, 20 Březen 2017 08:16

 

Desatero pro rodiče předškolního věku

 
Zápis k povinné školní docházce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Monika Konečná   
Pondělí, 20 Březen 2017 08:13

Zápis k povinné školní docházce

 

 

Ředitelství Základní školy v Uherském Ostrohu oznamuje, že zápis dětí k povinné školní docházce pro školní rok 2017/2018 se bude konat ve čtvrtek 6. dubna 2017 od 14.30 do 17.00 hodin v budově základní školy (vstup do budovy vchodem naproti domovinky).

 

Povinně se budou zapisovat děti narozené do konce roku 2010, které doposud neabsolvují základní vzdělávání, a děti narozené od 1. ledna 2011 do 31. srpna 2011.

Děti narozené v období od 1. září 2011 do 30.6.2012 mohou být přijaty k základnímu vzdělávání, jsou-li tělesně i duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to jejich zákonný zástupce. Podmínkou jejich přijetí je doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře.

 

Rodiče si přinesou k zápisu vyplněnou žádost – dotazník (obdrží v mateřských školách nebo ředitelně základní školy) a rodný list dítěte nebo občanský průkaz rodiče či jiný doklad, v němž je rodné číslo dítěte.

 

Zápis se bude skládat z formální části (ověření dokladů dítěte) a další části zápisu (činnost pedagoga s dítětem).

Pro školní rok 2017/2018 ZŠ Uherský Ostroh může přijmout maximálně 60 dětí.

Kritéria pro přijímání dětí v případě vyššího počtu zájemců:

1. spádové děti

2. ostatní děti – los

 

K zápisu se dostaví i děti, jejichž rodiče pro své dítě zvažují odklad povinné školní docházky. Rodiče na tuto skutečnost upozorní ředitele základní školy při zápisu. Správní řízení týkající se odkladu povinné školní docházky bude zahájeno na základě žádosti rodičů (formulář na odklad povinné školní docházky si vyzvednou rodiče u zápisu), rodiče musí žádost podat řediteli ZŠ do 30.4.2017, přílohou je doporučení příslušného školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna nebo speciálně pedagogické centrum) a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

 

 

 

 

Mgr. Petr Bělohrad,

ředitel ZŠ

 

 

 
Velikonoční odpoledne - pátek 7.4.2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Monika Konečná   
Středa, 15 Březen 2017 14:26

 

Pozvánka na Velikonoční odpoledne v pátek 7. dubna 

 

Zveme všechny babičky, dědečky maminky a tatínky a především všechny děti školního i předškolního věku.            

Začínáme v pátek 7.4. 2017 v 16.00  Honem na vajíčka s Paní Zajíčkovou na školním dvoře (pro děti do 8 let). Zároveň se koná i jarmark s výrobky našich dětí, darů rodičů a přátel školy. Můžete si vyzkoušet i velikonoční pokusy s Debrujáry. Koutek pro rodiče je letos zajištěn (kávou a čajem).

 Peníze z prodeje budou použity pro  školní děti podle návrhů Parlamentu.

Těšíme se na Vás!

Vaši Parlamenťáci                                                                                                      

 

 

velikonoce-dílny

 
HRA PRO PŘEDŠKOLÁKY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Monika Konečná   
Středa, 15 Březen 2017 14:17

Hra pro předškoláky

 

V prostředí, které znám a kde se dobře cítím, jsou i zátěžové situace lépe zvladatelné než v místech, kde se ocitneme poprvé. Budoucím prvňáčkům jsme chtěli připravit podobný pocit známého a bezpečného prostředí, než poprvé přijdou s rodiči k zápisu do 1.tříd.

Ve spolupráci s paní učitelkami z MŠ Sídliště a MŠ s křesťanskou výchovou jsme připravili  v úterý    14. března  adaptační hru pro předškoláky.  Úkoly, které na ně čekají u zápisu, jsme pojali zábavnou formou a přidali i další na obratnost a komunikaci s dětmi i dospělými. Nezapomněli jsme ani na školní jídelnu. Tam si děti vyzkoušely, samy přenést plný tácek talířů, příborů a skleničku od výdejního okénka až na stůl. Předškoláci si tak prošli s doprovodem dětí z Parlamentu školu doslova od půdy až po sklep.

Věříme, že toto dopoledne je příjemně naladilo a povzbudilo k těm nejlepším výkonům u zápisu 6. dubna. Těší se na ně nejen nové paní učitelky, ale i žáci z celé školy.

 

Mgr. Jučeková a Parlamenťáci

DSC 0032

Aktualizováno Pátek, 17 Březen 2017 08:45
 
ŘEDITELSKÉ VOLNO PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Monika Konečná   
Úterý, 14 Březen 2017 07:22

Ředitelské volno

 

 

Ředitel ZŠ Uherský Ostroh vyhlašuje v souladu s platnými předpisy na pátek 24.3.2017 ředitelské volno z důvodu účasti pedagogických pracovníků školy na celodenní vzdělávací akci v Brně.

 

Tento den nebude probíhat výuka, žákům nebude poskytnutý oběd ve školní jídelně, v provozu nebude školní družina ani školní klub.

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Stránka 1 z 33
Banner