Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Login Form

Souboj českých žáků v informatice ovládl žák ze ZŠ Uherský Ostroh

 

      Od 14. 1. do 19. 1. 2021 probíhala online formou vědomostní soutěž ze světa informačních technologií nazvaná IT‑SLOT do které se zapojili žáci 8. a 9.ročníku z naší školy. Namísto školních IT učeben tentokrát soutěžící vyplňovali testové otázky z domova.

  Soutěže se napříč Českou republikou účastnilo 2 152 žáků ze 78 škol. Deset předchozích ročníků soutěže bylo dvoukolových, letos museli organizátoři od prezenčního finále v budově SSŠVT na Proseku v Praze upustit.

 Cílem soutěže IT-SLOT (zkratka Systém Logických Otázek) je především prohloubit zájem žáků 8. a 9. tříd o informační technologie a zajímavou formou podporovat jejich logické uvažování. První část úloh je zaměřená na oblast základních vědomostí o IT, tedy internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikace s využitím internetu či programování. Druhá část je věnována matematickému a logickému myšlení.

 Žáci v online testu řeší 25 otázek (= zisk 25 bodů, při stejném počtu bodů rozhoduje rychlejší čas). Vynikajícího úspěchu dosáhl žák naší školy, nejúspěšnějším řešitelem letošního 11. ročníku a absolutním vítězem celé soutěže se stal Tomáš Jestřabík8.A.  Móóóc gratulujeme!   (jestli chceš zahlédnout foto vítěze, klikni na obrázek IT Slot)!  

 A jak dopadli ostatní soutěžící z naší školy? Výsledky můžeš najít v příloze článku!

 Více informací o soutěži na webu www.it-slot.cz .

 

Výsledky:

 

 

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02logo Zlinsky krajNPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME