Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Login Form

Sázíme, sázíme, na plody se těšíme!

DSC 0006

 

Velmi rádi jsme využili nabízenou příležitost a připojili se k projektu spolupráce místních akčních skupin a škol: „Školní zahrada – přírodní učebna“    k využití školních zahrad pro vzdělávání blíž přírodě. 

 V rámci projektu jsme obdrželi nádobu na sběr dešťové vody k zavlažování a vel- ký vyvýšený záhon, který jsme s žáky druhého stupně usadili a naplnili přírodním materiálem a hlínou. Je tak připravený pro jarní výsadby zeleniny a bylinek, na které se těší paní učitelky s dětmi I. stupně. Nebudou se muset dělit o jeden záhon, další dva postavili žáci osmých a devátých tříd z darovaných cihel staré zídky. I takto se děti učí šetřit přírodní zdroje a materiály a uvědomí si, že jednou použitou věc nemusíme hned vyhodit, ale můžeme pro ni najít nové využití.

V měsíci listopadu proběhla druhá část spolupráce – výsadba 10 ovocných stromů. Zvolili jsme i místní krajové odrůdy - jeřáb oskeruši, moruši, slivoň, hrušeň, jabloň, ořešák, třešeň, meruňku a višeň. Na jaře budou krásnou ozdobou školního dvora, v létě a na podzim ukázkou a ochutnávkou různých druhů plodů, přinesou potravu a úkryt hmyzu a ptákům, ale zároveň sníží i prašnost a poskytnou stín při pobytu dětí na školním hřišti. Při výsadbě přiložili ruku k dílu naši prvňáčci a druháčci a jejich paní učitelky pod odborným vedením Mgr. Víta Hrdouška. A šlo jim to moc hezky, zaslouží velkou pochvalu. Společně budeme s dětmi o stromky pečovat, aby nám rostly do krásy a užitku.

DSC 0010

DSC 0016

Více ZDE ve FOTOGALERII

 

 

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02logo Zlinsky krajNPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME