Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Login Form

Ukliďme svět, ukliďme Česko!

Protože v naší ostrožské základní škole klademe důraz na ekologii a ochranu životního prostředí, velmi rádi jsme se zapojili do projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko. Jedná se o úklidovou akci, během níž ve stanoveném jarním a podzimním termínu týmy dobrovolníků, kterým není lhostejné, jak to v jejich nejbližším okolí vypadá, uklízí jednotlivé lokality na území celé České republiky od nepořádku a černých skládek.

Po dohodě s městským úřadem připadl termín pro naši školu na pondělí 21. září a jako lokalitu nám organizátorka akce paní Eva Zajícová vybrala úsek dlouhý cca 4 km. Dostali jsme pracovní rukavice a přidělené igelitové pytle jsme mohli začít plnit nalezenými „poklady“. Druháci se vydali cyklostezkou směrem na Zámeckou, přes most, po hrázi řeky Moravy k ČOV, zpět ulicí Zamlýní k hlavní silnici. Třeťáci uklízeli kolem ředitelství ŽPSV směrem k myslivně. Páťáci pak od obloukového mostu za zahradami rodinných domů k Pastruhu, směrem ke Štěrku, zpět ulicí Dlouhou. Počasí nám přálo a nebyla nouze ani o humorné okamžiky, zvláště při nálezech některých neobvyklých předmětů. Ptáte se jakých? Klasický „binec“ v podobě skleněných a PET láhví, plechovek od nápojů, nedopalků od cigaret, papírů od potravin, krabiček od cigaret byl běžnou součástí každého naplněného pytle, ale kdo mohl jen tak vyhodit dva použité, nefunkční tonery do tiskárny, to nám hlava nebrala. Všichni jsme se podivovali nad tím, co může vést člověka k tomu, aby svůj odpad vyvážel do přírody, když město nabízí k ukládání veškerých odpadů sběrný dvůr. Věříme, že zúčastnění „sběrači“ mají po této akci jasno, kam co patří. A kdyby přece jen pozapomněli, na jaro jim to opět připomeneme.

S dobrým pocitem, že jsme pomohli přírodě i nám všem a pochvalou od kolemjdoucích jsme se vrátili do školy. A posuďte sami: myslíte si, že osm naplněných velkých pytlů za pět hodin je málo nebo moc?

                                                       Mgr. Jitka Zajíčková

1 2

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02logo Zlinsky krajNPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME