Přírodní učebna Otakara Borůvky už se zelená

Vytisknout

 PUOB 1

Ihned po částečném uvolnění mimořádných opatření jsme se během května a června pustili do práce na školní zahradě a šlo nám to pěkně od ruky.

Pod taktovkou firmy GARD&N  ze Starého Města, která zajistila rostlinný materiál a technické zázemí, proběhla výsadba stromů, keřů a bylin. V dopoledních hodinách se postupně zapojili skupinky dětí se svými třídními učitelkami a v odpoledních hodinách se do práce vrhli členové badatelského klubu, rodiče a dobrovolníci. Společnými silami se neútulný prostor postupně mění a rozkvétá před očima.

 

 

Žáci navštěvující badatelský klub vytvořili ještěrkovník, broukoviště, připravují informační tabulky a materiály, chodí zalévat novou výsadbu a pracují na stavbě slunečních hodin. Ukázkové ptačí budky a krmítka vyrobili žáci 8. ročníku v rámci projektu ve spolupráci s SOŠG Staré Město. Během prázdnin umístíme do zahrady již hotové informační tabule a začátkem školního roku s dětmi pomocí nastřádaných přírodních materiálů dokončíme rozpracované prvky tak, abychom mohli Přírodní učebnu Otakara Borůvky slavnostně otevřít za přítomnosti rodičů dětí, přátel školy, široké veřejnosti a zástupců partnerů projektu. Termín včas oznámíme a budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Za ochotnou spolupráci a poskytnutí ukázkových kmenů dřevin, materiálu na stavbu broukoviště  a prvků do výuky matematiky velmi děkujeme firmě DYAS WARE, s. r. o., společnostem Singulární les Uh. Ostroh, z. s., Lesní družstvo pro Uh. Ostroh a okolí, firmě ACTIV WOOD, s.r.o. a panu Antonínu Hůskovi.

Fotogalerii proměn školní zahrady najdete na webu ZŠ a ZDE.

 

Projekt Přírodní učebna Otakara Borůvky je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí (www.sfzp.cz, www.mzp.cz) a za podpory zřizovatele školy Města Uherský Ostroh.

NPZP povinná publicita banner A4 rgb

          Logo uh. Ostrohu