Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Login Form

Přírodní učebna Otakara Borůvky už se zelená

 PUOB 1

Ihned po částečném uvolnění mimořádných opatření jsme se během května a června pustili do práce na školní zahradě a šlo nám to pěkně od ruky.

Pod taktovkou firmy GARD&N  ze Starého Města, která zajistila rostlinný materiál a technické zázemí, proběhla výsadba stromů, keřů a bylin. V dopoledních hodinách se postupně zapojili skupinky dětí se svými třídními učitelkami a v odpoledních hodinách se do práce vrhli členové badatelského klubu, rodiče a dobrovolníci. Společnými silami se neútulný prostor postupně mění a rozkvétá před očima.

 

 

Žáci navštěvující badatelský klub vytvořili ještěrkovník, broukoviště, připravují informační tabulky a materiály, chodí zalévat novou výsadbu a pracují na stavbě slunečních hodin. Ukázkové ptačí budky a krmítka vyrobili žáci 8. ročníku v rámci projektu ve spolupráci s SOŠG Staré Město. Během prázdnin umístíme do zahrady již hotové informační tabule a začátkem školního roku s dětmi pomocí nastřádaných přírodních materiálů dokončíme rozpracované prvky tak, abychom mohli Přírodní učebnu Otakara Borůvky slavnostně otevřít za přítomnosti rodičů dětí, přátel školy, široké veřejnosti a zástupců partnerů projektu. Termín včas oznámíme a budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Za ochotnou spolupráci a poskytnutí ukázkových kmenů dřevin, materiálu na stavbu broukoviště  a prvků do výuky matematiky velmi děkujeme firmě DYAS WARE, s. r. o., společnostem Singulární les Uh. Ostroh, z. s., Lesní družstvo pro Uh. Ostroh a okolí, firmě ACTIV WOOD, s.r.o. a panu Antonínu Hůskovi.

Fotogalerii proměn školní zahrady najdete na webu ZŠ a ZDE.

 

Projekt Přírodní učebna Otakara Borůvky je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí (www.sfzp.cz, www.mzp.cz) a za podpory zřizovatele školy Města Uherský Ostroh.

NPZP povinná publicita banner A4 rgb

          Logo uh. Ostrohu                                                  

   

 

 

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02logo Zlinsky krajNPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME