PROMĚNY ŠKOLNÍ ZAHRADY - VÝZVA 2.6.2020

Vytisknout

PUOB Úvodní

 

Zhruba před rokem se v areálu naší základní školy začala budovat Přírodní učebna Otakara Borůvky, která bude sloužit k pestré, názorné a podnětné výuce všemi smysly a pod širým nebem.

Základem projektu zahrady a nosnými tématy jsou biotopy – stanoviště s vhodnými životními podmínkami pro určité organismy (les, louka, zahrada, voda) a s ohledem na ně vytváříme didaktické prvky (dendrologická stezka, broukoviště, ptačí a netopýří budky, krmítka, hmyzí hotel, jezírko, vyvýšené záhony, kompost, venkovní učebnu a další).

Letošní jaro mělo být cílovou rovinkou v realizaci zahrady, tu nám však nemile zkomplikovala mimořádná opatření, která pozastavila chod školy. Původně jsme plánovali příjemné pracovní setkání rodičů a dětí při výsadbě dřevin a bylin v nově vznikajícím prostoru pro výuku, ale vzhledem k přísným hygienickým pravidlům nám toto v plánovaném termínu nebylo umožněno.

Nově stanovený termín výsadby už je doslova za dveřmi a to v úterý 2. 6. pod taktovkou firmy GARD&N  ze Starého Města, která zajišťuje rostlinný materiál a technické zázemí. Výsadba stromů, keřů a bylin bude probíhat od 8:00 do 17:00 hodin. V dopoledních hodinách se mohou postupně zapojit skupinky dětí se svým pedagogickým doprovodem a v odpoledních hodinách se otvírá prostor pro rodiče s dětmi všeho věku.

Vážení rodiče, pokud máte možnost a chuť se společně se svým potomkem podílet na realizaci přírodní učebny a přiložit ruku k dílu při výsadbě rostlin, rádi Vaši pomoc uvítáme.

Váš případný zájem nám, prosím, sdělte předem na e-mail (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo formou SMS (728 184 650) kvůli organizaci a dodržení daných pravidel. Děkujeme.

Proměny školní zahrady ve fotografiích:

Původní stav pozemku:

aPůvodní stav 3

 

 Sanaci a přípravu prostoru realizovalo Město Uherský Ostroh:

PUOB 2

 

 Budování didaktických prvků:

PUOB 3

 

Hlasování - výběr loga učebny z prací žáků školy:

PUOB 4              Příprava nových naučných tabulí:

  PUOB 5

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vítězná práce Kristýny Turčinové - logo zahrady:

Logo PUOB  Výroba ptačích budek, krmítek, ježkovníku a čmelníku - žáci 8. A, B  ve spolupráci s SOŠG Staré Město:

PUOB 5 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PUOB 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt Přírodní učebna Otakara Borůvky je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí (www.sfzp.cz, www.mzp.cz) a za podpory zřizovatele školy Města Uherský Ostroh.

NPZP povinná publicita banner A4 rgb

 

Logo uh. Ostrohu                                    lesycr