Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Login Form

PROMĚNY ŠKOLNÍ ZAHRADY - VÝZVA 2.6.2020

PUOB Úvodní

 

Zhruba před rokem se v areálu naší základní školy začala budovat Přírodní učebna Otakara Borůvky, která bude sloužit k pestré, názorné a podnětné výuce všemi smysly a pod širým nebem.

Základem projektu zahrady a nosnými tématy jsou biotopy – stanoviště s vhodnými životními podmínkami pro určité organismy (les, louka, zahrada, voda) a s ohledem na ně vytváříme didaktické prvky (dendrologická stezka, broukoviště, ptačí a netopýří budky, krmítka, hmyzí hotel, jezírko, vyvýšené záhony, kompost, venkovní učebnu a další).

Letošní jaro mělo být cílovou rovinkou v realizaci zahrady, tu nám však nemile zkomplikovala mimořádná opatření, která pozastavila chod školy. Původně jsme plánovali příjemné pracovní setkání rodičů a dětí při výsadbě dřevin a bylin v nově vznikajícím prostoru pro výuku, ale vzhledem k přísným hygienickým pravidlům nám toto v plánovaném termínu nebylo umožněno.

Nově stanovený termín výsadby už je doslova za dveřmi a to v úterý 2. 6. pod taktovkou firmy GARD&N  ze Starého Města, která zajišťuje rostlinný materiál a technické zázemí. Výsadba stromů, keřů a bylin bude probíhat od 8:00 do 17:00 hodin. V dopoledních hodinách se mohou postupně zapojit skupinky dětí se svým pedagogickým doprovodem a v odpoledních hodinách se otvírá prostor pro rodiče s dětmi všeho věku.

Vážení rodiče, pokud máte možnost a chuť se společně se svým potomkem podílet na realizaci přírodní učebny a přiložit ruku k dílu při výsadbě rostlin, rádi Vaši pomoc uvítáme.

Váš případný zájem nám, prosím, sdělte předem na e-mail (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo formou SMS (728 184 650) kvůli organizaci a dodržení daných pravidel. Děkujeme.

Proměny školní zahrady ve fotografiích:

Původní stav pozemku:

aPůvodní stav 3

 

 Sanaci a přípravu prostoru realizovalo Město Uherský Ostroh:

PUOB 2

 

 Budování didaktických prvků:

PUOB 3

 

Hlasování - výběr loga učebny z prací žáků školy:

PUOB 4              Příprava nových naučných tabulí:

  PUOB 5

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vítězná práce Kristýny Turčinové - logo zahrady:

Logo PUOB  Výroba ptačích budek, krmítek, ježkovníku a čmelníku - žáci 8. A, B  ve spolupráci s SOŠG Staré Město:

PUOB 5 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PUOB 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt Přírodní učebna Otakara Borůvky je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí (www.sfzp.cz, www.mzp.cz) a za podpory zřizovatele školy Města Uherský Ostroh.

NPZP povinná publicita banner A4 rgb

 

Logo uh. Ostrohu                                    lesycr

Spolupracujeme

hostetin logoDDM PastelkaLesy CRliskaLogo PUOBlogo trnkaOVOVweb vis logozabka 02logo Zlinsky krajNPZP povinna publicita banner A4

Free Joomla! template by L.THEME