Malé ohlédnutí za školním rokem 2018/2019

Vytisknout

Na přelomu měsíce května a června tradičně finišovaly celoroční sportovní soutěže i poslední kola olympiád a znovu nám jejich výsledky přinesly radost z úspěchů našich žáků.

            V závěrečném turnaji v TeeBallu (Slovácký přebor mládeže), které se konalo v areálu Kunovská mlatevňa, našemu týmu po dramatickém finále zacinkaly zlaté medaile. Finálový souboj s týmem Starého Města se pálkařům vydařil a zaslouženě sáhli po vítězství. V pěti turnajích statečně bojovali Adam a Tomáš Buriánovi, Martin Galuška, Michal Hendrych, Adam Hlůšek, Šimon Hýl, Filip Křapa, Roman Plch, Marek Režňák, Libor Stuchlík, Samuel Štefánek, Lucie Šudřichová, Kamila Tomášková a Adam Witoš.

T ball 2019                Další postupovou sportovní soutěží škol je OVOV – Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Ani letos nám neuniklo krajské kolo v Otrokovicích a navzdory nepříznivému počasí jsme v konkurenci 14 motivovaných družstev vybojovali krásné 6. místo (tým ve složení Beáta Jochová, Simona Kodýmová, Lucie Křibíková, Amálie Štěrbová, Šimon Hýl, Roman Plch, Libor Stuchlík, Samuel Štefánek).OVOV otrokovice

V soutěži jednotlivců zaznamenala největší úspěch Beáta Jochová, které trojskokanka Šárka Kašpárková na krk věšela bronzovou medaili. Hvězdou závěrečného ceremoniálu pak byl Adam Hlůšek, který se pod vedením moderátora a kouzelníka Pavla Dolejšky stal na chvíli mistrem magie.

OVOV Otrokovice 2019

OVOV

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

             Všichni žáci naší školy, kteří ještě splnili 8 disciplín Olympijského víceboje, obdrželi také Olympijský diplom se svou pohybovou analýzou. Poděkování patří i všem vyučujícím I. a II. stupně, kteří se v hodinách tělesné výchovy plnění disciplín s dětmi věnovali.

Tečku za vědomostními soutěžemi v červnu udělalo krajské kolo EKOOLYMPIÁDY ve Štípě. Ani tady naše „želízka v ohni“ nezklamala. Děvčata obstála v testech z obecné ekologie, ochrany přírody a poznávání rostlin a živočichů v konkurenci více než třiceti, většinou o rok starších, soupeřů. Kristýna Turčinová obsadila skvělé 5. místo a Lucie Borková moc pěkné 10. místo.Ekoolympiáda Štípa 2019

          Všem sportovcům i úspěšným řešitelům olympiád a soutěží děkujeme za reprezentaci školy, gratulujeme k úspěchům i k vnitřní motivaci udělat něco navíc, nebát se případného nezdaru a nevzdávat se předčasně. I to může být inspirací do nového školního roku.