Nevšední setkání v zámecké knihovně

Vytisknout

     Do našeho města zavítala známá autorka dětských knížek Ester Stará. Přijela na pozvání paní knihovnice Lenky Hrdinkové. Měli jsme tedy jedinečnou příležitost setkat se s ní osobně v naší zámecké knihovně.

     Ve třídě jsme si přečetli její dvě oceněné knihy, které nám paní knihovnice doporučila. Pohádky A pak se to stalo! jsou o maličkostech, ze kterých si děti nic nedělají a dospělí z nich šílí. V knize Chrochtík a Kvikalka na cestě za blýskavým prasátkem nechybí humor, napětí ani láska.

     Spisovatelka a logopedka Ester Stará nám představila čtyři své tituly. Besedu zahájila četbou z knihy Žvanda a Melivo. Zábavnou formou si vyzkoušela komunikační dovednosti, slovní zásobu a jazykový cit malých čtenářů. Naši spolužáci Martin Stašek a Ondra Habanec měli tu čest a společně nám se spisovatelkou předčítali z její další knihy Šedík a Bubi. Tato kniha díky speciálnímu typu písma usnadňuje čtení všem dětem, které se potýkají s dyslexií. Třetí kniha Dům za mlhou je originální, obsahuje sadu tužek KOH-I-NOOR. Malý čtenář je vtažen do děje a podílí se na ilustraci. Knižní novinkou Ester Staré je veršovaný milostný příběh z hmyzí říše Ó, Ó, Ó, VAJÍČKO! Přiložené CD namluvila a nazpívala Martha Issová.

    Na závěr besedy Ester Stará ochotně odpovídala na všechny dotazy zvídavých čtenářů. Kdo měl zájem o autorčino osobní věnování, přinesl si vlastní knihu.

                                                                                                                 

                                                                                                                       Ludmila Kašpárková, třídní učitelka 2.A

 

DSC 0010

DSC 0017

DSC 0036

DSC 0042

DSC 0008