LYŽAŘSKÝ KURZ

Vytisknout

lvvz 2019 spolecne foto web

 

Ve dnech 17.2.- 22.2.2019 se uskutečnil lyžařský kurz žáků základní školy, kterého se zúčastnilo celkem 33 žáků (7.A - 19 žáků + 7.B - 14 žáků).

Ubytovali jsme se v malebné vesničce Karlov pod Pradědem - Malá Morávka, v rekreačním středisku Apartmány Praděd (http://apartmanypraded.cz/), které se nachází v nádherném prostředí Jeseníků, v krásné zimní přírodě, v blízkosti největšího lyžařského centra na Moravě -  SKI Aréna Karlov (www.skikarlov.cz) s 12 km upravených a propojených sjezdovek všech obtížností.

Výcvik byl zaměřen na zvládnutí základů běžeckého a sjezdového lyžování a zdokonalení již dříve získaných lyžařských dovedností. Při nácviku běžeckých dovedností mohli žáci využít i lyžařské běžecké sety, které zakoupilo ředitelství školy pro tuto akci a nabízí zapůjčení těchto „mučících nástrojů“ i ostatním dětem, jejich rodičů (bližší informace o podmínkách zapůjčení - viz. web školy, ředitelství ZŠ).

Vyvrcholením celého kurzu byly závody ve slalomu – pořadí nejúspěšnějších:

DÍVKY       –   1. Matušková K., 2. Kunovjánková K., 3. Bolfová Z., 4. Jochová B., 5. Petříková T.

CHLAPCI   –   1. Hýl Š., 2. Maluš D., 3. Plch R., 4. Zdráhal M., 5. Havlíček Š.

Náš obdiv zaslouží Beátka Hrušková(postižení zraku), která absolvovala celý kurz se svoji trasérkou Anetou Doležalovou i s úspěšně zvládnutým závěrečným slalomem!

Závody v běhu na lyžích se kvůli nepříznivému počasí nakonec bohužel(pro některé děti asi „bohudík“ :-D) neuskutečnily.

Večery patřily zábavným hrám, poslední večer divokému tanci a reji masek, kdy mohli děti využít svou fantazii a kreativitu, popř. masky předem připravené a přivezené z domova.

Fotografie z dění na kurzu si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.