Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

9.

Září 2019 

Jdeme do FINÁLE!!!

Procvičování

 

 

Třídní učitelka: Mgr. Miroslava Gagová

Rozvrh hodin: 

HODINA
0 1 2 3 4 5 6 7 8
ČAS

7:05          

7:50

8:00          

8:45

9:00          

9:45

10:05          

10:50

11:00          

11:45

11:55          

12:40

12:50          

13:35

13:45          

14:30

14:40          

15:25

PO

 

-
 ČJ  M/AJ
M/AJ 
RJ/NJ 
 D    VZ/TV  VZ/TV

ÚT

 

-
RJ/NJ  F ČJ AJ/VV
 AJ/VV    

ST

 

-
M ČJ
 CH  D
HV    

ČT

 

-
ČJ  M KAJ/TV 
KAJ/TV
 PŘ
   F  VO


 

-
 M  CH
 AJ/INF
AJ/INF
ČJ   Z    

 

 DOMÁCÍ VYUČOVÁNÍ

!!! Milí deváťáci, informace k závěrečnému hodnocení najdete na hlavní stránce školy, co se týká odevzdávání učebnic, ještě upřesním. Pro všechny účastníky neuskutečněného zájezdu do Londýna jsou informace na stejném místě !!!

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY !!!!

!!! Na hlavní stránce školy mají žáci, kteří budou dělat přijímací zkoušky na střední školy, podrobné pokyny k přípravě ve škole od 11.5.2020. Prosím, pozorně čtěte. Děkuji.

Moji milí, jelikož nastala situace, která nám nedovoluje společně trávit čas v lavicích naší školy a zcela jistě Vás to všechny nesmírně mrzí, úkoly si budeme prozatím předávat prostřednictvím stránek naší školy v kolonce TŘÍDY. Zápisy do sešitu si vždy pište s datumem zadání úkolu. Děkuji Vám všem za spolupráci a pochopení a věřím, že vše se v dobré brzy obrátí a snad se co nejdříve ve zdraví sejdeme:-).

Česká televize pro Vás také připrauje pořad k přijímacím zkouškám, tak se můžete zapojit. Přeji Vám hodně zdraví!

Pokud Vám cokoliv nebude jasné, neváhejte a pište na mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Přeposílám odkaz na UČEBNICE ONLINE : 

            Vážený uživateli MIUč+,

děkujeme za registraci a vítáme Vás na učebnicích online.

Připomínáme, že můžete zdarma získat licence s platností do 31. 8. 2020 pro kterékoli MIUč+ pro 1. a 2. stupeň základních škol pro předměty matematika, český jazyk, prvouka, vlastivěda, přírodověda, dějepis, zeměpis, přírodopis, chemie, výchova k občanství i anglický jazyk.

Stačí popřihlášení vybrat v horním menu „katalog“, pak kliknout na ikonu kterékoli MIUč+ a vybrat volbu „vyzkoušet“. Takto můžete získat licence ke všem více než 110 MIUč+. Součástí většiny MIUč+ pak jsou i pracovní sešity, které otevřete kliknutím na PS v dolním menu.

katalog

  ČESKÝ JAZYK 

 1. ÚKOL:

 Doporučuji zopakovat si kapitolu Projev mluvený a psaný (teorie U:105), Slovanské jazyky, vývoj jazyka, útvary českého jazyka – teorie U: 106, 107, 108,

Jazykověda a její disciplíny – teorie U: 109,

Jazyková kultura U: 109

+ sloh Funkční styly U: 142 (zaměřit se vždy na styl a jeho slohové útvary), učivo si k nastudování rozložte do přijímacího řízení, jak potřebujete.

 

 

 

 

 

 

 

 


 MATEMATIKA

PZ - informace

K zamyšlení...

27. a 28. 4. (Úkol 28 a 29) 

29. a 30. 4. (Úkol 30 a 31)     Výsledky 30

4. a 5. 5. (Úkol 32 a 33) 

6. a 7. 5. (Úkol 34 a 35) 

11. a 12. 5. (Úkol 36 a 37)     Výsledky 36 a 37

13. - 15. 5. (Úkol 38 - 40) 

18. a 19. 5. (Úkol 41 a 42) 

20. - 22. 5. (Úkol 43 - 45)

25. a 26. 5. (Úkol 46 a 47)   

27. - 29. 5. (Úkol 48 - 50)     Výsledky 48 - 50

1. - 5. 6. (Úkol 51 - 55)     Výsledky 51 - 55 

 

ZEMĚPIS 

1. ÚKOL : Učebnice Z

Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj – přečíst z učebnice, do sešitu stručný výtah – někdy po přijímacím řízení, rozložte síly, jak se vám to hodí.

Doporučuji: Toulavá kamera – regiony

 

  DĚJEPIS

 Učivo je na pochopení velmi náročné, potřebuje vysvětlení vyučující, proto volím zatím tuto formu:

 Dlouhodobé úkoly – pročítat z učebnice další učivo - postupně po kapitolách (případně 10 stran) týdně (nezapisuj, ale splň).

 Doporučuji dokumenty na youtube. 

Do konce dubna zaslat prezentaci na téma Významná osobnost našich dějin 2. poloviny 20. století (text + obrázkový materiál) na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (i případné dotazy).

 

  


ANGLICKÝ JAZYK 

  !!! ČTVRTEK 26.3.2020 - na hlavní stránce naší školy ve složce  VÝUKA najdete 3 odkazy SCIO na procvičování k přijímacím zkouškám!!! (ve složce TŘÍDY rozkliknete a dáte VÝUKA)

 • ČTVRTEK 2.4.2020 - na hlavní stránce školy naleznete nové informace ohledně PŘIJÍMACÍHO ŘIZENÍ na střední školy!!!

UPOZORNĚNÍ!!! Ve spodní části na stránce vaší třídy (pod výtvarnou výchovou) máte podrobné sdělení k PŘIJÍMACÍMU ŘIZENÍ od p.uč. Mgr. I. Jurčekové !!!

pracovní list - WEATHER, SEASONS

pracovní list - READING TOPICS + GRAMMAR - klikni na odkaz se zadanými úkoly

pracovní list - grammar QUESTION TAGS - procvičování TÁZACÍ DOVĚTKY (klikni na odkaz)

zasílám odkaz na všechny poslechy UNIT 3 v učebnici (můžete si to zpětně poslechnout:-) - je tam vždy stránka a číslo toho cvičení v učebnci s poslechem (sluchátka jsou u cvičení) - klikni na odkaz

 https://elt.oup.com/student/project/level4/unit03/audio?cc=cz&selLanguage=cs

REVISION TEST - present + past tense

!! Na hlavní stránce školy mají žáci, kteří budou dělat přijímací zkoušky na střední školy, podrobné pokyny k přípravě ve škole od 11.5.2020. Prosím, pozorně čtěte. Děkuji.

 • KAJ - na tento měsíc zadávám téma PEOPLE AND CULTURE -více podrobností, otázky a odkazy najdete na níže uvedeném odkazu (KLIKNI NA ODKAZ)

pracovní list - PEOPLE AND CULTURE

PO 25.5.  + ÚT 26.5. 2020

 • v úvodu si zkontrolujte vypracování úkolů z minulého týdne
 • v tomto týdnu budeme opakovat Unit 3 - začneme PS / str. 32 + 33
 • cv. 1 - poskládat slova do správného pořadí a vytvořit vztažné věty
 • cv. 2 - přiřadit rady k problémům - čísla 1-8 k písmenkům a-h 
 • cv. 3 - vybrat správná slova, cv. 4 - poslech ze zadního CD z PS - Poslech PROGRESS CHECK 1.17 - doplnit rozhovory
 • cv. 5 - vyjádři souhlasy - So / Neither, závěr I can ...je zaměřen na vaše znalosti Unit 3 - doplnit rámečky 1 - 5

PÁ 29.5. 2020

!!! Milí deváťáci, informace k závěrečnému hodnocení najdete na hlavní stránce školy, co se týká odevzdávání učebnic, ještě upřesním. Pro všechny účastníky neuskutečněného zájezdu do Londýna jsou informace na stejném místě !!!

 • pokud jste nestihli REVISION část Unit 3 v pracovním sešitu, prosím dodělejte si.
 • dnes budeme pokračovat v PS - Příprava na testování - str. 68 / UNIT 3
 • cv. 1 - část 1+2 - poslech ze zadního CD v PS - jsou to ty poslechy z části Příprava na testování 1.15 + 1.17 (vyber správnou odpověď)
 • cv. 2 - doplnit věty s uvedenými vztažnými zájmeny (vždy jsou 2 správné možnosti) - pokud si nejste jisti, pročíst znovu GR pro připomenutí
 • cv. 3 - slovní zásoba
 • cv. 4 - přiřadit k sobě věty 1-7 k a-j ( jsou zde 3 notices - upozornění navíc)
 • cv. 5 - pokuste se ústně odpovědět na otázky
 • cv. 6 - napiš stručně mail svému kamarádovi a vysvětli, proč nemůžeš s ním jít ven, co se stalo ( máte si představit, že jste měli nehodu nebo onemocněli)

PO 1.6. 2020 - DEN DĚTÍ

 • Moji milí, protože dnes je VÁŠ svátek, nebudu vás úkolovat, jen pro ty, kteří nestihli vše z minulých hodin, prosím dodělejte. Bylo toho tam více, ale jednotlivá cvičení nebyla příliš dlouhá, tak snad vám nedělala problémy. Kdo už to stihl, tak chválím. Postupně už teď budeme jen opakovat a procvičovat. Zadání na další dny budete mít zítra - v úterý.
 • Na odevzdávání učebnic, vyklízení třídy a skříněk se v průběhu června domluvíme. Užijte si dnešní den :-) !!!

ÚT 2.6. + PÁ 5.6. 2020

 • doufám, že jste si VÁŠ svátek včera užili a komu chyběli úkoly, dodělal si je. 
 • Protože jsme dokončili Unit 3, následuje Culture page - učebnice str. 40 - SPORTS EVENTS ( opakování k tématu Sports And Games)
 • cv. 1 a) - podívejte se na obrázky a - d a přiřaďte je k jednotlivým odstavcům v textu 1 - 4
 • cv. 1 b) poslech na níže uvedeném odkazu - doplnit na prázdné řádky 1 - 8 měsíce a roky z rámečku - do sešitu GR
 • https://elt.oup.com/student/project/level4/unit03/audio?cc=cz&selLanguage=cs   (klikni na odkaz, zadej PAGE 40, EX.1 b)
 • pokud si nebudete po prvním poslechu jisti, poslechněte si text ještě podruhé
 • cv. 2 a) - přepsat a doplnit tabulku do seš. GR, cv. 2 b) - které z událostí jsou nejstarší na světě? - do seš. GR
 • cv. 3 - poslech na výše uvedeném odkazu - 4 lidé hovoří o jejich oblíbených sport.událostech a proč je sledují, odpovězte na otázky 1+2 - do seš. GR
 • cv. 4 - Jaké jsou oblíbené sportovní události v naší zemi, zkuste stručně popsat jednu z nich, mohou vám pomoci názvy v kolonkách ve cv. 2 a) - tzn. stručně 5 vět dle tabulky o té události
 • !!! Určitě jste si všichni přečetli pokyny ohledně závěrečného hodnocení. Protože situace v tomto pololetí nám bohužel ze dne na den doslova všem změnila náš každodenní zažitý režim, nám nezbylo, než se s tímto smířit a snažit se společně to překonat a zvládnout. O to složitější a nepříjemnější pro ty z vás, kteří jste již měli složit přijímací zkoušky a v tomto období už se spokojeně těšit z vašich úspěchů. Tuto situaci ale nikdo neočekával a vám se mnohé změnilo. Všem, které čeká v pondělí 8.6. jejich VELKÝ DEN, budeme společně s ostatními spolužáky držet pěsti a přát jen ty nejlepší výsledky :-). Chtěla bych touto cestou vám VŠEM poděkovat a také vašim rodičům, pro které to bylo stejně tak nelehké, jak jste to zvládali a k distanční výuce přistupovali. Věřím, že úkoly jste hezky vypracovali a s čím byl problém, společně si projdeme. Známky jste už získali v průběhu února a části března a nyní za odeslání opakování. Vše máte na vašich inter. ŽK. Pokud vám něco není jasné, klidně napište. Snad to už všichni do konce tohoto školního roku zdárně a ve zdraví zvládneme :-) .


 

NĚMECKÝ JAZYK

!!! Milí němčináři, úkoly vám budu i nadále zadávat postupně. U těch, které máte odeslat, dodržte prosím termín. Pokud budete cokoliv potřebovat, napište mně na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Budu se snažit pomoct vám a poradit alespoň na dálku. Chápu, že situace je složitá pro všechny, ale doufám, že společnými silami ji zvládneme. Přeji vám hodně zdaru a hlavně zdraví! 

Zde máte zadání všech úkolů z minulého období:

23. 3. - 3.4. 2020:

 • NJ 9. 23. - 27. 3.
 • NJ 9. MINULÉ ÚKOLY
 • PS s. 54 / Seite 45 - 48 - opište si nová slovíčka do slovníčku
 • UČ s. 45 / EINHEIT 10 - WIE KOMME ICH? (Jak se dostanu...?) - projděte si úvodní stránku a slovíčka (pokud jste si stáhli interaktivní učebnici, můžete si pustit, ať slyšíte i výslovnost)
 • PS s. 43 / cv. 1 a,b,c + cv. 2 a,b

6.4. - 5.5. 2020  (Einheit 10 - 1. část):

4.5. - 12.5. 2020 (Einheit 10 / 2. část):

 • Pokračujeme v lekci E 10: I-UČ s. 50 / cv.10 - Emilio hat heute keine Zeita) přečtěte a přeložte si text, b) doplňte věty podle textu + [?] Procvičení - porozumění textu
 • Gramatika: 4. pád - otázka Wohin? - projděte si tabulku v učebnici s.50, vysvětlení učiva a zápis v odkazu zde: GRAMATIKA - 4. PÁD
 • I-UČ s. 50 / cv.11 - doplňte věty a napište je do sešitu + video - Berlin
 • PS s. 47 / cv. 10 (pozor - předložka "zu" vždy se 3.p.!) + cv. 13 (rozlišuj: wo - kde? x wohin - kam?)
 • Zadání práce na tento týden (11.-12.5.), vysvětlení nového učiva a zápis máte zde: ROZKAZOVACÍ ZPŮSOB

 18.5. - 26.5. 2020:

 •  Tento týden se budeme učit popisovat cestu. Zadání a vysvětlení práce najdete zde: POPIS CESTY
 • Nyní se budeme ještě chvíli pohybovat ve městě a pomalu dokončíme Einheit 10 - zadání práce máte v odkazu zde: IN DER STADT - VE MĚSTĚ

PO 1.6. + ÚT 2.6. 2020:

 • Protože jsme společně udělali kus práce a probrali celou novou lekci Einheit 10 a příští týden už máte přijímací zkoušky, čeká vás poslední malé opakování:
 • PS s. 52-53 / WIEDERHOLUNGSTEST 10

           - pečlivě vypracujte opakovací test s pomocí učebnice, sešitu, slovníčku a přehledů učiva v tabulkách, které jsem vám posílala v přílohách

           - cv. 3 / poslech - přímo v I-PS 3 v 1 nebo na: https://www.skolasnadhledem.cz/game/3908

           - test prosím ofoťte a pošlete do PÁTKU 5.6. na můj e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děkuji!

 

 

HUDEBNÍ VÝCHOVA 

 • !!! Vzhledem k mimořádné situaci již nebudeme moci ve škole odprezentovat vaše zadané PROJEKTY. Proto prosím, abyste si je průběžně během měsíce zpracovali na PC (Word, PowerPoint ...) a odeslali nejpozději do 22. KVĚTNA 2020 na můj e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  Projekty budou součástí vašeho hodnocení z HV!
 • Zadání projektů najdete zde: HV 9. - PROJEKTY
 • Děkuji všem, kteří projekt poslali! Hodnocení máte každý ve svém mailu.

 


 

VÝCHOVA K OBČANSTVÍ

1. úkol - vytisknout zápis, vlepit do sešitu, přečíst (12.3. a 19.3.)

Zápis - Vnímání, představovaní, fantazie, myšlení, řeč

 2. úkol - vytisknout zápis, vlepit do sešitu, přečíst (26.3.)

Zápis - Paměť, pozornost

3. úkol - vytisknout zápis, vlepit do sešitu, přečíst (2.4. a 9.4.)

Zápis - Jak se učíme, Emoce (city)

4. úkol - vytisknout zápis, vlepit do sešitu, přečíst (16.4., 23.4.)

Zápis - Člověk v sociálních vztazích

5. úkol HODNOCENÝ ÚKOL !!! (květen)

- na měsíc květen dostanete hodnocený úkol, abychom měli známky k závěrečné klasifikaci z předmětu VO

- všechny pokyny máte v odkazu, tak si to, prosím, přečtěte a během měsíce května se budu těšit na vaše práce :o)

Hodnocený úkol z VO

 Děkuji všem, kteří zaslali své prezentace a referáty na dané téma. Hodnocení a výslednou známku z VO máte vždy ve svém emailu. Pokud byste měli nějaké dotazy ohledně známky, klidně mi napište.

Prosím všechny, kdo mi ještě hodnocený úkol nezaslali, aby tak učinili co nejdříve, abyste měli všichni z Výchovy k občanství uzavřené známky. 

Úkol neodevzdali: Kopálek, Stuchlík, Turčinová!!! Prosím o zaslání projektu do konce tohoto týdne (do 5.6.).


 

CHEMIE

pro vzájemnou komunikaci a zasílání výsledků vaší práce ( domácí úlohy) využijte e - mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pro případné zájemce ke zpestření, doplnění a procvičení doporučuji tyto odkazy : https://www.ucenionline.com/  http://vyukovematerialy.cz/  https://khanovaskola.cz/         https://www.skolasnadhledem.cz/profil/prehled  http://www.otevrenaveda.cz/nezkreslena-veda/  https://videacesky.cz/tag/naucna  http://www.ceskaveda.cz/  http://www.testpark.cz/  

prezentace najdete na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

                                                     heslo : 6btrida

 

16.3. - 20.3. =  KARBONYLOVÉ SLOUČENINY - pročíst a napsat poznámky z přiložené prezentace - názvosloví, vlastnosti a příprava

 23.3. - 27.3. = KARBONYLOVÉ SLOUČENINY -  pročíst a napsat poznámky z přiložené prezentace - zástupci aldehydů

30.3. - 3.4. = KARBONYLOVÉ SLOUČENINY -   pročíst a napsat poznámky z přiložené prezentace - zástupci ketonů

6.4. - 10.4. = KARBOXYLOVÉ KYSELINY  -  pročíst a napsat poznámky z přiložené prezentace - názvosloví, vlastnosti a příprava    

14.4. - 17.4. =  KARBOXYLOVÉ KYSELINY  -  pročíst a napsat poznámky z přiložené prezentace - zástupci karbox. kyselin

20.4. - 24.4. = ESTERY - pročíst a napsat poznámky z přiložené prezentace

27.4. - 30.4. = MAKROMOLEKULÁRNÍ LÁTKY - POLYMERY - pročíst a napsat poznámky z učebnice str. 94 - 97 (tučný text + vzorce)

4.5. - 7.5. =  PŘÍRODNÍ LÁTKY - SACHARIDY - pročíst a napsat poznámky z  učebnice str. 69 - 75 - tučný text + vzorce + modré rámečky str.70 a 75

11.5. - 15.5. =  LIPIDY, PROTEINY - pročíst a napsat poznámky z  učebnice str. 76 - 81 - tučný text + žluté tabulky na str.78, 80 a 81 + modré rámečky str.76, 77 a 81

18.5. - 22.5. =  NUKLEOVÉ KYSELINY, BIOTECHNOLOGIE - pročíst a napsat poznámky z  učebnice str. 82 a 98 - tučný text + modré rámečky str.82 a 98

25.5. - 29.5. =  DROGY, LÉČIVA - pročíst a napsat poznámky z  učebnice str. 99 - 101 + 91 - 93 - tučný text + modré rámečky str.101 + 93

1.6. - 5.6. =  CHEMIE A ZEMĚDĚLSTVÍ - pročíst a napsat poznámky z  učebnice str. 88 - 90 - tučný text + modrý rámeček str.90

8.6. - 12.6. =  CHEMIE A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ - pročíst a napsat poznámky z  učebnice str. 102 - 103 - tučný text + modrý rámeček str.103

15.6. - 19.6. =  CHEMIE A VÝŽIVA - pročíst a napsat poznámky z  učebnice str. 84 - 87 - tučný text + modrý rámeček str.87

 

 


RUŠTINA

1.úkol - opakování

vzkaz pro rodiče 1

lekce 17- 14.4.2020

test k lekci 17

 

 


                 

FYZIKA

 • Ú1:  16.3. - 27.3.

 

El.odpor - př.sešit (.pptx) - zkus vyřešit př., zadání v sešitě

Řešené úkoly s odpory 1 - sériové (.pdf)

Řešené úkoly s odpory 2 - paralelní (.pdf)

Řazení rezistorů (.pdf) - výpočet odporu - překresli obvody do sešitu, vypočítej výsledný odpor

Výpočet el.odporu - videonávod

 👍 Pokud se ti podařilo vyřešit, můžeš to oslavit tancem v rytmu  MATFYZÁKA 🔊

 

 • Ú2:  30.3. - 10.4.

Ohmův zákon (.pptx) - zápis do sešitu

Ohmův zákon - interaktivní animace 1

Ohmův zákon - interaktivní animace 2

👉  Ohmův zákon (.docx), Ohmův zákon (.pdf) - vypočítej a pošli!

Zabíjí proud nebo napětí ??? - video 😁

 

 • Ú3:  14.4. - 30.4.

  👉  Ohmův zákon - práce s grafem (.pptx) - vypočítej a pošli!

 

 • Ú4:   4.5. - 15.5.

Vidlák vyrábí elektřinu - video, jak vyrobit elektřinu pomocí magnetu a cívky

TESLA  - to není jen značka auta nebo stará značka elektrospotřebičů!

Vynálezy, které mohly změnit svět! - video potřebné ke splnění úkolu

👉 Střídavý proud (.pptx) nebo (.pdf) - opiš do sešitu, zadání úkolu!

Pokud máš splněno, zatancuj s Vidlákem!🔊

 

 •  Ú5:   15.5. - 15.6. poslední 😷

👉 Střídavý proud (.pptx) - zadání úkolu

Značky, jednotky fyzikálních veličin - testík na procvičení, opakování s vyhodnocením online (pro zobrazení výsledkú heslo -  Fyzika)

Test F50 - testík s řešením na procvičení, opakování učiva 

 

 


 

INFORMATIKA

 • Ú1:  16.3. - 27.3.

MS Powerpoint - v prezentaci "Požáry v přírodě" vytvoř za úvodním snímkem nový snímek s odkazy na jednotlivé kapitoly, snímky, tlačítko pro návrat zpět na snímek s odkazy, změny ulož! -  viz. videonávod, prezentace (prezentace máte i v odeslané poště, pokud nemáš, nemůžeš najít, písni na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., přepošlu.

👍 Zdar vaší práci! 🔞  

📧  NEPOSÍLAT řešení, přibudou další úkoly v rámci vaší prezentace, nenadávat, protože     😍 klikni 🔊😍

 Powerpoint - hypertextové odkazy - videonávod, tutoriál

MS Powerpoint - postup na vytvoření hypertextového odkazu

Jak vytvořit hypertextový odkaz (.pptx) - postup, návod

 

 • Ú2:  30.3. - 10.4.

MS PowerPoint - animace textu, snímků - videonávod k úkolu, tutoriál

👉 Prezentace (.docx), Prezentace (.pdf) - zadání úkolu, animace textu, snímků

 

 • Ú3:  14.4. - 15.5.

MS PowerPoint - vložení zvuku, hudby do prezentace, videonávody, tutoriály

👉 Prezentace (.docx) - zadání úkolu, vložení zvuku, hudby     A nemrač se, ať nemáš špatnou auru!   😂🤣 klikni 😂🤣!

 

 • Ú4:  18.5. - 15.6. poslední 😷😂

MS PowerPoint - pravidla správné prezentace (.pdf) - rady, doporučení, ukázky

Jak za 5 minut udělat profi prezentaci - videonávod

👉 Prezentace - zadání úkolu v (.docx) nebo (.pdf)

 

Všichni, kteří plnili úkoly a makali i v době coronavirové si zaslouží   😘 píseň 🔊 

 

 
 


 

ČESKÝ JAZYK

 

1. ÚKOL: Učebnice ČJ, str. 73 - 74

 - Doplněk

 - zopakovat učivo z předchozích ročníků, projít si v nich vypracovaná cvičení

 - cvičení 1, 2, 3, 4/74 vypracovat do školního sešitu

 Pozor! cv. 4/74 Př jm. se sp. musí obsahovat sponové sloveso, nezapomeň! - do 23. 3.

 

2. ÚKOL: Učebnice ČJ, str. 74

 Věta hlavní, vedlejší, řídící a závislá

 - zopakovat teorii na str. 75

 - celé cvičení 4/75, 76 do školního sešitu - do 24.3.

 

 3. ÚKOL: 

 ČJ - Hodnocený slohový úkol – dlouhodobý

 

Líčení   - Učebnice ČJ, str. 124 -125

 - slohovou práci pošli na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do konce března

 Pozor! Nezapomeň na výběr správných jazykových prostředků!

 

4. ÚKOL - 20.4.  Rozbor (.docx) nebo v (.pdf)

 

 ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

PŘÍRODOPIS

19.3.- 27.3. VNĚJŠÍ GEOLOGICKÉ DĚJE - zapiš do sešitu podle prezentace na následujícím odkazu: Vnější geologické děje 

                                                                    - Multimediální interaktivní učebnice NOVÁ ŠKOLA - na tomto odkazu se podle instrukcí zaregistruj jako student a v katalogu vyber učebnici                                                                                    Přírodopis9 (můžeš program nainstalovat do PC nebo používat online) - prozkoumej, procvič a prohlédni videa na str. 54 - 59 

Dobrovolný úkol na známky (do konce dubna) - DĚJINY ZEMĚ (v učebnici od str.74) - vyber si jedno geologické období, které tě zajímá a zpracuj zajímavou, zábavnou a názornou formou buďna výkres velikosti A nebo jako vlastní prezentaci na PC (obsah a provedení je na vaší fantazii).

BONUSOVÝ ÚKOL na 28.3. HODINA ZEMĚ

2.4. - 17.4. USAZENÉ HORNINY - zápis podle prezentací USAZENINY ÚLOMKOVITÉ a USAZENINY ORGANICKÉ + pročíst v učebnici str. 60-65

                  PŘEMĚNĚNÉ HORNINY - zápis podle prezentace METAMORFITY + učebnice 66-67  (obojí můžete procvičit v interaktivní učebnici)

                  Videa - ROPA, NEROSTNÉ SUROVINY V ČR

 

23.4. PŮDA - zapiš podle přiložené PREZENTACE a prohlédni  videa Složení půdy a Živý plášť planety Země

29.4. VODA - pročti si přiloženou prezentaci (nezapisuj, !!! pozor na snímku č.9 - tvrzení o modrém území na mapě bohužel už zcela neplatí !!!) HYDROSFÉRA

                    - podívej se na video Cesta podzemní vody a v pátek nezapomeňte vyrazit do přírody hledat rozkvetlé stromy (nejlépe třešeň) a užijte si krásný 1. MÁJ

                    - ještě pěkné video ke Dni Země od Dana Bárty

7. 5. DĚJINY ZEMĚ - podle PREZENTACE zapisuj do sešitu od snímku č. 3, pročti si v učebnici str. 74 - 77

                     - pro zájemce o EVOLUCI přikládám podrobnou přednášku z Hvězdárny a planetária Brno

14.5.DĚJINY ZEMĚ - podle prezentace zapiš geologická období     PRVOHORY- DRUHOHORY     

                                          - videa:  Vývoj života na našem území         Čechy v době dinosaurů           

21.5. DĚJINY ZEMĚ  - podle prezentace zapiš geologická období       TŘETIHORY- ČTVRTOHORY

                                          - videa: Sopky v ČR             Doby ledové na území ČR

28.5. GEOLOGICKÝ VÝVOJ ČR - podle PREZENTACE zapiš do sešitu, poslechni si VIDEO I  a  VIDEO II

         GLOBÁLNÍ EKOLOGICKÉ PROBLÉMY ZEMĚ- vypracuj  PRACOVNÍ LIST s učebnicí str. 99 - 102 a odešli e-mailem nebo odevzdej ve škole do 12.6.

 

TIPY pro nadšené BADATELE a milovníky PŘÍRODY: 

ZLATÝ LIST v karanténě 

- pozorování obojživelníků a soutěže s ČSOP

mobilní aplikace pro pozorování ptáků v přírodě

Ptáci ve městě

VZKAZ PRO HOLKY - TĚLOCVIK  - výzva umístěná panem učitelem na hlavní stránce školy se týká samozřejmě i děvčat - na stránky Olympijského víceboje jsem uložila vaše výkony, které jsme stihhly v Tv, ale nemáme splněny všechny discipliny, abyste mohly obdržet diplom s výsledky. Ty je potřeba splnit a vložit do konce května. Sledujte VÝZVY vkládejte své rekordy do KARTY žáka (osobní kód k přihlášení najdete na diplomu z loňského roku) nebo mi výsledky vašeho snažení kterékoliv discipliny proveditelné doma zašlete na e-mail (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), pokud si budete chtít doplnit i ostatní, ke kterým nemáte pomůcky, dejte mi vědět a domluvíme se na bezpečné formě provedení. Mějte se krásně a HEJBEJTE SE :) !

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Výtvarná výchova

Úkoly do výtvarné výchovy: kdo  má chuť  může kreslit, malovat  na téma: Jak bojujeme proti  koronaviru, Rozkvetlá příroda...

Vyfotografované práce  posílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Od 6. 4. 2020 prezentace výtvarných prací ve skupině Výtvarné tvoření ZŠ Uherský Ostroh na Facebooku.

 


 PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Přijímačky

Free Joomla! template by L.THEME