KMŠ Uherský Ostroh

Bytí naplňovat radostí ze života

Home

News

Uzavření provozu KMŠ

Během školního roku bude KMŠ 2x uzavřena:

V období prázdnin bude uzavřena od 22. července 2019 do 30. srpna 2019.

V období Vánoc bude uzavřena od 23. prosince 2019 do 3. ledna 2020.

Školní rok 2019/2020 začíná v pondělí 2. září 2019 a končí v úterý 30. června 2020.

PŘEHLED PROVOZU OBOU MŠ O HLAVNÍCH PRÁZDNINÁCH:

Naše KMŠ provoz: 1.7. - 19.7. (tři týdny)

Zavřeny obě MŠ: 22.7. - 2.8. (dva týdny)

Provoz MŠ Sídliště: 5.8. - 23.8. (tři týdny)

Zavřeny obě MŠ: 26.8. - 30.8. (přípravný týden - dvoudenní školení učitelek ve Slavkově u Brna, příprava tříd)

 

Zdena Baladová

Co nás čeká

4.2. pondělí nebude bruslení ! Mimo Malošků navštívíme s dětmi Slovácké divadlo - pohádka Červená Karkulka. Odjezd autobusu  od MŠ v 8.00 (prosíme, ať se děti dobře nasnídají, dopol. svačinku v MŠ nedostanou - nebude účtována). Příjezd 10.30.

 

A znovu jsme se dočkali! Srdečně Vás zveme na tradiční Fašankové veselí, konané u nás ve školce 5. 3. již od ranních hodin. Společně se zabavíme různými hrami, tradičními tanci, ale také nás čeká ukázka a představení všech masek, které se k nám do školky vydají. Proto zahoďte ostych a přijďte se za námi pobavit, chcete-li v kostýmu i bez, avšak byl by veselým zpestřením. Legrace už čeká!

 

Ke vstupu do školy o krok blíž

Rodiče našich nejstarších dětí jsme přivítali na přednášce "školní zralost dítěte". Měli možnost se sejít s paní učitelkami Mgr. Jitkou Zajíčkovou a Mgr. Andreou Kunovjánkovou, aby si společně popovídali o přípravě a samotném nástupu dítěte do základní školy. Věříme, že i toto setkání přispěje k úspěšnému zahájení školní docházky našich "předškoláků".

Návštěva místního kostela - jesličky

 

Vánoční svátky jsou již za námi a my se společně s dětmi vydali do místního kostela, kde jsme vzdali díky za všechny krásné dárky a naposledy si společně zakoledovali u vánočního stromečku. Přesněji tedy řečeno u velkého vánočního stromu, který se pro svou velikost tyčil až ke stropu. Všem dětem se velmi líbil i pro svůj oslňující třpyt a zář, která se linula do všech koutů kostela. Také jsme se nemohli vynadívat na velký betlém, plný nádherných postav a zvířat. Nejvíce se však děti těšily na oblíbenou vzácnost – černouška s kasičkou, který po vhození mince poděkuje pokynutím hlavy. S poslední písní tří králů jsme se rozloučili a ukončili tak velmi příjemnou návštěvu, která pro nás byla hezkou tečkou za vánočními svátky.

Přání

Přejeme všem našim rodičům i dětem radostné prožití svátků Vánočních v kruhu svých nejbližších, v Novém roce zdraví, Boží požehnání a rodinnou i pracovní pohodu!

Připomínáme, že provoz končí v pátek 21.12. a opět zahájen ve čtvrtek 3.1.2019